Reklama

Pondělí 22. července 2019, svátek má Magdaléna, venku je 15.6 °C

Jsme v polovině týdne! Co všechno přinese středa? Čekají nás zajímavé přednášky, besedy, neobyčejná divadelní představení a na své si přijdou i milovníci muziky.

KAM ZAJÍT?

09:00 / Festival Olmützer Kulturtage / Olomouc
16:30 / Kristus Dobrý pastýř, Goa (Indie) / Arcidiecézní muzeum
17:00 / Poutní místa v Evropě – putování kontinentem / Radeckého sál VMO
17:00 / Biskupská synoda o mládeži (Vatikán 2018) / Mozarteum
18:00 / Abonmá – B3 "Dobrý večer s hudbou" / Kostel ČCE
18:00 / Re.Vize Olomouc II. / Divadlo hudby
18:00 / Jaroslav Kučera Zblízka / kino Metropol
19:00 / Kabaret nahatý Shakespeare / Divadlo Tramtarie
19:00 / Jak se Husákovi zdálo, že je Věra Čáslavská / Divadlo na Šantovce
19:00 / Das Thema / Divadlo na cucky
19:00 / Dvojpředstavení francouzského divadla / Konvikt
19:00 / Koncert NoeRoads / Blues Bar Garch
20:00 / BONSAI č. 3 / Český rozhlas Olomouc
20:00 / RetroKino: Všichni dobří rodáci / kino Metropol
20:00 / Večer s československými písněmi / Nabalkoně

Veškeré akce, které se dnes konají, najdete v našem Kalendáři akcí

Narozeniny dnes slaví šéfkuchař Zdeněk Pohlreich (* 1957), kajakářka Štěpánka Hilgertová (*1968), česká herečka Jaroslava Obermaierová (*1946) a americký herec Steven Seagal (*1951).

Svátek má Darja

Také dnes pokračuje festival Olmützer Kulturtage, který se snaží přiblížit kulturu německojazyčných zemí a bořit stigmata, která jsou s německým jazykem stále spojená.Zajít můžete třeba na česko-německý nabroušený kabaret Das Thema s dvoujazyčnými přestřelkami, nebo na snímek Tohle není Kalifornie, ale dnešní program toho nabízí mnohem víc ;)

V 18:00 můžete zajít do Divadla hudby na druhý večer z cyklu Re.Vize Olomouc II. - večer o hodnotách města, architektuře a městském plánování. Tentokrát se diskutující zaměří na téma dostupného bydlení. Vstup je zdarma. Ve stejný čas proběhne v evangelickém kostele Abonentní koncert Konzervatoře Evangelické akademie s podtitulem Dobrý večer s hudbou. V kině Metropol rovněž v 18:00 můžete vidět filmový portrét jednoho z nejvýznamnějších českých kameramanů, Jaroslava Kučery. Vstupné je 100 korun a lístky seženete tady. Pokračuje také Festival Bonjour Olomouc, který dnes láká na dvojpředstavení francouzského divadla od 19:00 na Konviktu. Čekají vás Svatebčané na Eiffelce a Métaphore city.

Pokud máte chuť na české divadlo, tak zkuste třeba nadčasovou grotesku, která originálně zpracovává naši nedávnou minulost a dva protipóly jednoho období – komunistu Gustava Husáka a gymnastku Věru Čáslavskou. Inscenaci Jak se Husákovi zdálo, že je Věra Čáslavská uvidíte v 19:00 v Divadle na Šantovce a vstupenky od 500 korun koupíte tady. V hlavních rolích se představí Tomáš Matonoha a Tomáš Měcháček. Divadlo Tramtarie má ve stejný čas na programu Kabaret nahatý Shakespeare, ale jak už je u této oblíbené hry zvykem, je vyprodaná. Vstupenky si ale včas můžete zajistit na květnové reprízy. Myslíme také na milovníky dobré muziky. Už od 19:00 zahraje v Blues Bar Garchu jesenická kapela NoeRoads, o hodinu později uvidíte ve Velkém studiu Českého rozhlasu koncert skupiny Bonsaie č. 3 a za vstup zaplatíte 50 korun. A hudební večer vás čeká také v Nabalkoně kabaretní scéně, kde se od 20:00 můžete těšit na večer s československými písněmi. V kině Metropol si pak ve stejný čas můžete vychutnat Retrokino a snímek Všichni dobří rodáci. Za ten zaplatíte 85 korun a lístky seženete tady.

Krásnou středu!