Reklama

Pondělí 22. července 2019, svátek má Magdaléna, venku je 15.5 °C

Je tady úterý! Na co se můžete těšit? Přinášíme vám pravidelnou porci událostí, které vám dnešní den zpříjemní.

KAM ZAJÍT?

14:00 / Příběh astronauta: Andrew Feustel na UP / Pedagogická fakulta
16:00 / Festival Olmützer Kulturtage / Olomouc
17:00 / Autorské čtení a autogramiáda Lenky Neterdové / Knihovna města Olomouce
18:00 / Absolventský koncert KEA / Konzervatoř Evangelické Akademie
18:00 / Okavango ze země, ze vzduchu, pod vodou / Divadlo hudby
18:00 / Jiří Kolbaba – Ostrov Bali/ kino Metropol
18:30 / Pozvání na skleničku – Osobnosti Olomouckého kraje / Kavárna MMU
19:00 / Mysterium světla / Mozarteum
19:00 / Nebyla to pátá, byla to devátá / Divadlo na Šantovce
19:00 / Opíjejte se! / Divadlo na cucky
19:00 / Divoké historky / Divadlo Tramtarie
19:00 / Bohéma / Moravské divadlo
20:00 / Demian Band (Argentina) / Bounty Rock Cafe

Veškeré akce, které se dnes konají, naleznete v našem Kalendáři akcí

Narozeniny dnes slaví česká topmodelka Pavlína Pořízková (*1965), francouzský herec Jean-Paul Belmondo (*1933), americká herečka Kirsten Stewart (*1990) a slovenský zpěvák Peter Nagy (*1959).

Svátek má Dušan

Dnešním dnem startuje v Pevnosti poznání Vesmírný závod, jehož tématem bude dobývání vesmíru světovými velmocemi a touha být v kosmu první. Návštěvníci se mohou až do konce dubna účastnit přednášek vědců, výstavy Meteor 55 Českého rozhlasu Dvojky, promítání filmů, workshopů i tvůrčích dílen. Celou popularizční akci pomyslně zahájí beseda se slavným americkým astronautem Andrewem Feustelem. Ta proběhne od 14:00 v aule Pedagogické fakulty a od 18:00 v Pevnosti poznání. Pokud jste však nestihli včasnou rezervaci, tak vás musíme zklamat. Obě přenášky jsou již kapacitně naplněny. 

Knihovna města Olomouce zve v 17:00 na autorské čtení románu Téměř dokonalý svět Lenky Neterdové. Akce se koná v Internetovém centru knihovny na náměstí Republiky a čtenáři si budou moci knihu na místě zakoupit a zároveň nechat podepsat. O hodinu později proběhne v Divadle hudby další z Ekologických večerů Sluňákova, tentokrát je hostem ornitolog Tomáš Grim, který povypráví své zážitky z jihoafrické Botswany. V kině Metropol vystoupí ve stejný čas známý český cestovatel Jiří Kolbaba, který posluchače uchvátí vyprávěním o krásách ostrova Bali. Na jeho cestopisnou přednášku už se však nedostanete, je vyprodaná.

V rámci festivalu Bonjour Olomouc zve v 19:00 Divadlo na cucky na inscenaci Opíjejte se!, ta však hlásí vyprodáno. Pokud máte tedy chuť zajít do divadla, můžete zkusit třeba Divoké historky v Tramtarii. Vstupenky, na šest minipříběhů ze života úplně normálních lidí, kterým jednoho krásného dne úplně normálně ruply nervy, koupíte tady. Moravské divadlo pak ve stejný čas nabídne italskou operu Bohéma a lístky seženete tady. Na zajímavou divadelní podívanou láká také Divadlo na Šantovce. To nabídne letní komedii s překvapivým zvratem, která je sice o milostném trojúhelníku, ale mezi jejími hrdiny láska hlavní roli určitě nehraje. Vstupenky na inscenaci Nebyla to pátá, byla to devátá ještě jsou a před samotným představením bude ve foyer divadla probíhat degustace vín od vinařů z Mikulovské podoblasti. Degustace je za symbolickou cenu 50 korun a pokud vám některé víno zachutná, můžete si jej rovnou zakoupit a spolu se sklenkami vzít do sálu ;) A ještě máme jeden tip pro hudební fanoušky. V Bounty Rock Cafe uslyšíte od 20:00 divoké blues okořeněné slušnou dávkou rocku a jihoamerických chilli papriček. Řeč je o Demian Band a více se o této skupině dočtete tady.

Hezké úterý!