Reklama

Úterý 21. května 2019, svátek má Monika, venku je 14.8 °C

Máme tady úterý! Podle počasí to vypadá, že jaro si dalo zase na pár dnů pauzu, ale nezoufejte. Máme pro vás tipy, kde si dnešní den můžete náležitě užít ;)

KAM ZAJÍT?

15:00 / Psí veličenstvo / kino Metropol
17:00 / EUV oči a naše Slunce / Vědecká knihovna
17:30 / Festival ProTibet: Domů do Tibetu / kino Metropol
18:00 / Veřejné bruslení / zimní stadion
19:00 / Její pastorkyňa / Moravské divadlo
19:00 / Oživlé texty #5 / Divadlo na cucky
20:00 / AFOKINO: Budiž světlo / kino Metropol
20:00 / Promítání filmů Mlíkař a Dernier cri / Nabalkoně

Veškeré akce, které se dnes konají, najdete v našem Kalendáři akcí

Narozeniny dnes slaví zpěvák Matěj Ruppert (*1978), baskytarista a zakládající člen skupiny Iron Maiden Steve Harris (*1956) a také majitel a sládek Pivovaru Melichárek, pan Petr Melichárek (*1977).

Svátek má Řehoř

Všechny děti v Olomouckém kraji si užívají jarní prázdniny a není tedy divu, že kino Metropol nabízí už v 15:00 animovanou pohádku Psí veličenstvo. Roztomilé štěně vyrůstající v Buckinghamském paláci se ze dne na den stává toulavým psem a hledá cestu zpět domů. Jak to s ním dopadne zjistíte v kině a vstupenky můžete koupit i tady. Ve Vědecké knihovně můžete od 17:00 navštívit přednášku Miloslava Druckmüllera na téma EUV oči a naše Slunce. Na přednášce se například dozvíte, co bychom viděli na Slunci, pokud by naše oči byly citlivé v daleké ultrafialové oblasti. O půl hodiny později pak v kině Metropol uvidíte zajímavý dokument, který nabízí vzácný pohled do světa Tibetu a Tibeťanů. Festival ProTibet: Domů do Tibetu sleduje cestu kameníka, který se vypraví ze svého domu v Massachusetts do obsazené vlasti poprvé od jeho útěku před dvanácti lety. vstupné je 70 korun a lístky pořídíte tady. Pokud si chcete trochu protáhnout tělo, tak si zajděte zabruslit. Na zimním stadionu začíná bruslení veřejnosti v 18:00, vstupné je jednotné 40 korun a brusle se nepůjčují, tak si je nezapomeňte ;)

V Divadle na cucky pokračuje od 19:00 cyklus literárních večerů na pomezí autorských čtení a performance. Tentokrát Oživlé texty přivítají již známého básníka Reného Planku, společně s ním se představí i řada doposud neznámých autorů. Vstupné je 60 korun a místa si rezervujete tady. Moravské divadlo ve stejný čas uvede známou operu Leoše Janáčka Její pastorkyňa. Vstupenky koupíte v pokladně divadla nebo online. A jestli chcete večer raději zakončit u nějakého filmu, tak kabaretní scéna Nabalkoně promítne od 20:00 dva filmy režiséra Lukáše B. Citnara s názvem Mlíkař a Dernier cri. A v kině Metropol se ve stejný čas můžete těšit na snímek Budiž světlo z cyklu AFOkino

Hezké úterý!