Reklama

Úterý 21. května 2019, svátek má Monika, venku je 15.1 °C

Krásný čtvrtek! Co se dnes bude v Olomouci dít? Rozhodně toho nebude málo.

Kam zajít?

14:00 / Utop se, nebo plav / Kino Metropol

15:00 / Olomoucký zvoneček / ZUŠ Campanella

15:00 / Vzpomínková akce k 169. výročí narození TGM / Žižkovo náměstí

16:00 / Život ve starověkých Athénách / Knihovna města Olomouce

17:00 / Kurz kaligrafie – Copperplate / Vault 42

17:30 / Co jsme komu zase udělali? / Kino Metropol

18:00 / UDG - 20 let tour / Olomouc + Jakub Děkan & band / Sklub

19:00 / Prague Cello Quartet - koncert HAPPY Tour / Reduta

19:00 / English Stand Up Comedy / Divadlo na cucky

19:00 / Prostři mě! / Divadlo Tramtarie

20:00 / Doogie White / Bounty Rock Cafe

20:00 / Zelená kniha - předpremiéra / Kino Metropol

Narozeniny dnes slaví herečka Eva Holubová (*1959), tenista Ivan Lendl (*1960), britský spisovatel Robert Harris (*1957) či britská herečka Rachel Weisz (*1970).
Svátek má Tomáš.

"Když depresivní Bertrand, trpící krizí středního věku, odpoví na inzerát, který hledá nového člena do družstva mužského synchronizovaného plavání, netuší, do jak pestré společnosti sympatických ztroskotanců se dostává. Družstvo vybavené povislými svaly, počínající pleší a nejrůznějšími životními problémy míří na nejvyšší stupně vítězů." Tak zní anotace snímku Utop se, nebo plav. Francouzský režisér Gilles Lellouche letos rozesmál i dojal publikum v Cannes komedií o snech, které se mohou splnit, přestože se v ně ani neodvažujeme doufat. Pokud si chcete udělat rozesmáté odpoledne, zajděte do Metropolu.

7. březen je výjimečným datem i z pohledu historie. Právě sedmého března roku 1850 přišel na svět první československý prezident Tomáš Garrigue Masaryk. Pokud si výročí chcete připomenout se současným vedením města, dorazte na vzpomínkovou akci k pomníku TGM na Žižkovo náměstí.

Pestrá je i dnešní nabídka koncertů. V Bounty Rock Cafe vystoupí skotský zpěvák Doogie White, známý především ze svého účinkování v kapele Rainbow. O tomhle mimořádném koncertě jsme už psali, článek najdete zde.

V České republice zcela unikátní soubor čtyř mladých violoncellistů Prague Cello Quartet vyráží na HAPPY Tour s originálním podáním filmových melodií, jazzových písní a pop-rockových hitů a dnes se zastaví i v Olomouci. Můžete se těšit na Viva la Vida od skupiny Coldplay, Thinking out Loud Eda Sheerana a Amy Wadge, Tonight Leonarda Bernsteina, Fantom opery Andrewa Lloyda Webbera nebo Nebe na zemi Voskovce a Wericha a další skvělé melodie.

Už dvacet let brázdí nejen tuzemská pódia kapela UDG. Narozeniny se budou slavit i dnes večer v Esku. "Připravujeme nejvychytanější show co jsme kdy měli. Stejně tak nejdelší playlist, novou scénu, nové písně," slibuje kapela.  Hostem bude zpěvák Jakub Děkan se svojí kapelou.

Tak krásný čtvrtek!