Reklama

Úterý 21. května 2019, svátek má Monika, venku je 15.4 °C

Dnešek: Houpací koně, hokej i Petr a Lucie

Tipy a názory

5.3.2019

Jan Procházka

Dnes je úterý a vás určitě zajímá, jaké bude. Čeká nás toho hodně: hokej, filmy i divadlo.

Kam zajít?

18:00 / HC Olomouc vs. PSG Zlín / Zimní stadion

18:00 / Vše o mužích / Kino Metropol

18:00 / 3. předprojekce Jeden svět Olomouc - Stát se tím, kým jsem byl / Nabalkoně

19:00 / Prostři mě! / Divadlo Tramtarie

19:00 / Petr a Lucie / Moravské divadlo

20:00 / Houpací koně / Jazz Tibet Club

Narozeniny dnes slaví herečka Dagmar Bláhová (*1949), někdejší ministr vnitra Jan Ruml (*1953), herečka a výtvarnice Ester Geislerová (*1984) či americká herečka Eva Mendes (*1974). Svátek mají Kazimír a Olivie.

Po téměř pěti měsících se na repertoár činohry Moravského divadla vrací adaptace slavné novely Romaina Rollanda Petr a Lucie. V hlavní roli Lucie se nově představí Daniela Klevetová. Dnes poprvé a lístky ještě jsou.

Divadelní scéna Nabalkoně zve už na třetí dokumentární snímek Promítej i ty! pro dvacátý ročník festivalu Jeden svět Olomouc, který se letos představuje s tématem "Bezpečná blízkost".
"Třetí předprojekce festivalu patří jihokorejskému dokumentárnímu snímku Stát se tím, kým jsem byl, který pojednává o reinkarnaci, duchovnu a přátelství," lákají pořadatelé.

Maroš Kramár, Filip Blažek a Michal Slaný se představí v tragikomedii o mužích pro ženy, aby je opět nepochopily. Představení Vše o mužích se hraje v kině Metropol nejen dnes, ale i zítra.

Houpací koně, kultovní formace z industriálního Ústí nad Labem, stárne s elegancí. Na domácí scéně se Houpací koně pohybují od začátku devadesátých let, pravidelně se objevují v žebříčcích nejlepších alb a získali také nominace na hudební ceny Anděl, Vinyla a Apollo. Těsně před koncem roku 2018 vydali Houpací koně své sedmé studiové album Desolation Peak, které představí i v Olomouci v Jazz Tibet Clubu.