Reklama

Pondělí 19. srpna 2019, svátek má Ludvík, venku je 20.2 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Dnešek: senior bez nehod, Titanic, houslový recitál i filmový kvíz

Tipy a názory

5.2.2019

Lenka Šimková

Co přinese úterý v Olomouci? Málo toho rozhodně nebude. Zajímavý program se rýsuje jak pro milovníky divadla, tak také pro filmové nadšence. A to zdaleka není všechno. Mrkněte se sami...

KAM ZAJÍT?

10:00 a 16:00 / Co umění umí | Cirkus žížal / Muzeum umění
13:00 a 16:00 / Projekt Senior bez nehod / Olomouc CITY
17:00 / Houslový recitál Hany a Martiny Jasanských / Koncertní sál KEA
19:00 / Ztratili jsme Stalina / Mozarteum
19:00 / Kabaret nahatý Shakespeare / Divadlo Tramtarie
19:00 / Don Pasquale / Moravské divadlo
19:00 / Opletal / Divadlo na cucky
19:00 / M. Doleželová – R. Vencl: Královny / Divadlo hudby
19:00 / Titanic / kino Metropol
20:00 / Filmový kvíz / Nabalkoně

Veškeré akce, které se dnes konají, naleznete v našem Kalendáři akcí

Narozeniny dnes slaví herečky Veronika Gajerová (*1963) a Andrea Elsnerová (*1977), moderátorka Markéta Fialová (*1971), herečka Jennifer Jason Leigh (*1962), herec Michael Sheen (*1969), fotbalový trenér Dušan Uhrin (*1943) a fotbalisté Cristiano Ronaldo (*1985) a Neymar da Silva Santos (*1992).

Svátek má Dobromila

V Olomouc CITY dnes ve 13:00 a v 16:00 proběhne divadelní přednáška Senior bez nehod, která je zaměřená na bezpečnost seniorů v dopravě. Cílem edukativní přednášky je seznámení se specifiky chování seniorů v provozu a doporučení opatření, jež přispějí ke zvýšení jejich bezpečnosti nejen na silnicích. Vstup na akci je zdarma a zdaleka se přednášky nemusí účastnit jen senioři. Připomenutí pravidel silničního provozu je vhodné pro každého aktivního řidiče či cyklistu ;) V 17:00 můžete zajít na Houslový recitál Hany a Martiny Jasanských, který proběhne v koncertním sále Konzervatoře Evangelické akademie. FILMART Arcidiecézního muzea Olomouc zve na snímek Ztratili jsme Stalina z cyklu Současný film. Začátek je v 19:00 a za vstup zaplatíte 60 korun (se slevou pouhých 30 Kč). Zajímavé filmy dávají i v Premiere Cinemas. Třeba novou českou komedii Ženy v běhu, rodinný snímek Psí domov, thriller Ticho před bouří či hororovou Únikovou hru.

Pokud máte chuť zajít večer spíš do divadla, tak máte na výběr hned z několika různých představení. Vyprodáno už na dnešní večer hlásí Divadlo hudby a Královny, stejně jako Tramtarie a Kabaret nahatý Shakespeare. Lístky ještě seženete do Moravského divadla na na komickou operu Don Pasquale, která začíná v 19:00. Jejím základním motivem jsou trable, které postihnou letitého starého mládence, pokud se chce oženit s mladou dívčinou... Ve stejný čas uvidíte v Divadle na cucky divadelní provokaci na téma české národní identity s názvem Opletal. Místa si rezervujte tady. A divadlo nabídne i kino Metropol. Filip Blažek a Miroslav Vladyka začínají přemýšlet nad osudem Titaniku a rozebírat jeho příběh. Z dialogů se postupně stává divadelní rekonstrukce, herci na sebe berou podoby jednotlivých aktérů událostí. Vstupenky ještě jsou a můžete je koupit zde. A pokud máte rádi filmy a filmovou hudbu a myslíte si, že se v tom vyznáte, tak zajděte do Kabaretní scény Nabalkoně, kde proběhne vůbec první filmový kvíz, který se bude týkat světa filmové hudby. Start je ve 20:00, soutěžit budou týmy po 3 - 5 členech a registrovat team můžete buď přes zprávu na facebooku či e-mailem.

Krásné úterý!