Reklama

Čtvrtek 18. dubna 2019, svátek má Valérie, venku je 13.6 °C

Dnešek: Will Wilde v Bounty i hledání něžného muže v Tramtarii

Tipy a názory

7.11.2018

Autor: Lenka Šimková

Je tady středa. Jaká bude v Olomouci? Těšit se můžete na koncerty, divadelní představení a třeba i na komentovanou prohlídku výstavy Rozlomená doba..

Kde najít romanticky založené muže? Vydejte se po jejich stopách!

Foto: Divadlo Tramtarie

Narozeniny dnes slaví francouzský DJ David Guetta (*1967), kanadská písničkářka Joni Mitchell (*1943) a americký nositel Nobelovy ceny za ekonomii Michael Spence (*1943). Své 207. narozeniny by dnes oslavil také český spisovatel Karel Jaromír Erben.

Svátek má Saskie

Dnes můžete už v 16:30 zajít do Muzea moderního umění na komentovanou prohlídku výstavy Rozlomená doba. Ta se zaměřuje na zdroje a projevy dramatické proměny umění v období zahrnujícím závěrečné desetiletí Rakouska-Uherska a úvodní desetiletí nástupnických států.Výstavou vás provede její autorka Lenka Bydžovská. Kapacita prohlídky je však omezená na 25 osob a je nutná rezervace na tel.: 585 514 241 nebo pokladna@muo.cz.

V kině Metropol dnešním dnem končí festival Nový ruský film. V 17:00 je na programu snímek Vysockij. Aspoň, že jsem živ, který vypráví dramatický příběh inspirovaný skutečnými událostmi. Uvidíte pět dní života legendárního divadelního a filmového herce, řečníka a básníka Vladimíra Vysockého, kterému byla neustále v patách KGB. Před projekcí se uskuteční beseda se synem Vladimíra Vysockého, Nikitou. Ve 20:30 celý festival uzavře sníme Selfie. Vstupné na každý film je 95 korun.

Pokud se vám na film zrovna nechce, tak můžete zajít v 18 hodin třeba na Interní koncert Konzervatoře evangelické akademie, kde uslyšíte nejen studenty, ale i pedagogy z akademie. Nebo můžete vyrazit do Divadla na cucky, kde od 19 hodin proběhne další literární večer. Tentokrát se Oživ(lé) texty ponesou na vlnách ženské tvořivosti. Hosty budou herečka z Komorní scény Arény, Zuzana Truplová, a básnířka Anna Prtsková. Vstup na akci je zdarma.

Potěšíme i divadelní fanoušky. Moravské divadlo uvede v 19 hodin českou klasiku v podobě Noci na Karlštejně. Délka představené je necelé dvě hodiny i s jednou přestávkou a vstupenky zakoupíte zde. Divadlo Tramtarie vás ve stejný čas vezme Po stopách něžného muže a když budete mít štěstí, seženete i vstupenku (pozn. krátce před půlnocí jich pár zbývalo). V případě, že ne, můžete si s předstihem koupit vstupenku na některou reprízu, program divadla je k dispozici až do konce roku ;-)

Pokud ale spíš cítíte, že by vaše tělo potřebovalo pořádnou dávku muziky, tak se určitě vypravte do Bounty Rock Café. Od 20 hodin se zde představí Will Wilde, což je vynikající britský bluesrockový zpěvák, skladatel, excelentní harmonikář a mimořádně nadaný sólový kytarista. Vstupné je 499 korun.

Veškeré akce, které se dnes konají, naleznete v našem Kalendáři.

Krásnou středu!