Reklama

Středa 12. prosince 2018, svátek má Simona, venku je -0.4 °C

Dnešek: varhanní koncert, Divoké historky, kino naslepo, populismus i rozhovor s dálkovým plavcem

Tipy a názory

19.9.2018

Autor: Zuzana Doleželová

Jsme v polovině týdne! Také máte pocit, že září utíká mnohem rychleji, když je venku tak krásně? Pokud nemáte naplánovaný žádný výlet do okolí, určitě si zábavu na večer vyberete i v Olomouci. Podívejte se, co se koná.

Jaroslav Chytil po přeplavbě kanálu mezi Skotskem a Severním Irskem, která je hodnocena jako nejtěžší z prestižní Ocean's Seven.

Foto: Archiv Jaroslava Chytila

Před nedávnem jsme vás informovali, že rodák ze Vsiska pokořil Severní kanál a zařadil se tak mezi světovou plaveckou elitu. Nyní nám Jaroslav Chytil poskytl exkluzivní rozhovor, kde prozradil, co přeplavbě předcházelo, jak probíhala, s čím se potýkal, jak se "popral" s medúzami i to, jakou výzvu si hodlá splnit v nejbližší době. Bylo to moc příjemné povídání a vy se na něj můžete těšit už dnes po obědě. :)

V 17:00 se v Mozarteu uskuteční přednáška Martina Mejstříka z Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy, kterou pořádá Moravsko-slezská křesťanská akademie a Arcidiecézní muzeum. Tématem bude populismus v evropské a české politice. Vstup je volný.

Rovněž v 17:00 můžete zajít na komentovanou prohlídku výstavy Český kinematograf do Vlastivědného muzea. Výstavou vás provede kurátor Mgr. Zdražil. Vzhledem k tomu, že na prohlídku je omezený počet míst, je dobré se předem ohlásit v kanceláři Vlastivědné společnosti muzejní na náměstí Republiky.

Pokud milujete (stejně jako já) zvuk Englerových varhan, neměli byste si od 19:00 nechat ujít závěrečný koncert 50. ročníku Mezinárodního varhanního festivalu v chrámu sv. Mořice. Za varhany usedne francouzský hudebník Daniel Roth a na programu budou Ch. M. Widor, L. Vierne, M. Dupré. Vstupné je 150 korun.

Zajímavou podívanou chystá i Divadlo Tramtarie. V 19:00 startují Divoké historky. Těšte se na "šest minipříběhů ze života úplně normálních lidí, kterým jednoho krásného dne úplně normálně ruply nervy," jak zní anotace. Vstupenky za 250 korun seženete tady.

Othello, příběh o vojevůdci, který podlehl žárlivosti, patří bezesporu k Shakespearovým nejslavnějším tragédiím. Vy si ji budete moci vychutnat v Moravském divadle v 19:00. Lístky koupíte zde.

V Divadle na cucky v 19:00 začíná pravidelný cyklus literárních večerů na pomezí autorských čtení a performance s názvem Oživ(lé) texty. Vystoupí písničkář Pavel Čadek společně s básníkem Tomášem Tichým, na pódiu se s nimi objeví i neznámí autoři, kteří si píšou do šuplíku. Vstup je zdarma. 

Kino naslepo vás čeká ve 20:00 v Metropolu. Budou se prodávat běžné vstupenky za 80 korun a asi 15 až 20 minut po začátku filmu budete mít možnost odejít ze sálu a vrátit lístek v případě, že jste již snímek viděli, nebo se vám nelíbí.

Veškeré akce, které se dnes konají, naleznete zde.

Krásnou středu všem!

Autor článkuZuzana Doleželovádolezelova@olomouc.cz

Zuzana Doleželová
Reklama

Virtuální realita Olomouc

Katalog firem » Zábava, volný čas

Dárkový poukaz!

Poukaz je na 1 hodinu hraní u nás v herně (pokud chcete darovat více hodin, stačí zakoupit více poukazů).
Poukaz dostanete na prodejně, nebo si jej můžete vytisknout (nezapomeňte na zadní stranu dopsat kód, který vám pošleme).
Pro uplatnění se standardně rezervujte a místo platby předložte kód poukazu.
Platnost poukazu je 6 měsíců od data nákupu.
Cena je stejná, jako za hodinu hraní (300 Kč), nebo 4+1 zdarma (nelze kombinovat s dalšími slevami).
Platba v hotovosti, nebo převodem na účet (č. ú.: 223058920/0600, do zprávy pro příjemce napište počet poukazů a email nebo telefon, kam vám pošleme kód(y) poukazu/ů).

Kam zajít, co podniknout? Udělejte si výlet a navštivte naši provozovnu Virtuální reality. Zážitků a adrenalinu máme na rozdávání. www.virtualnirealita-olomouc.cz

Naši provozovnu najdete na adrese:
Janského 464/26
Povel
779 00 Olomouc
(pod lékárnou, vchod zboku budovy)

Otevírací doba dle rezervace na webu nebo telefonicky.