Reklama

Pondělí 18. února 2019, svátek má Gizela, venku je -2.6 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Dnešek: barokní slavnosti i Mama Brasil

Tipy a názory

11.7.2018

Autor: Zuzana Doleželová

Jsme v polovině týdne! Co přinese středa? Je vidět, že prázdniny jsou v plném proudu, ale i tak pro vás máme pár tipů, kam se vydat...

Ilustrační foto

Foto: Jan Procházka

I ve středu si užijete Vary v Metropolu v Olomouci. Mama Brasil v 17:30 je snímek prostoupený láskou, barvami a něžným humorem. Irenin svět na předměstí Ria je kouzelně barevný, a to po všech stránkách. Hřejivý i konfliktní, pečující i plný radostí a starostí. Když její nejstarší syn Fernando dostane příležitost hrát profesionálně házenou v Německu, je za něj šťastná, ale nejraději by ho nikam nepustila... Zajímavý tip na podvečerní pohodu v kině. Vstup je 100 korun. 

Olomoucké barokní slavnosti jsou v plném proudu. Vivaldiho serenata pro francouzského velvyslance v Benátkách u příležitosti sňatku Ludvíka XV. s polskou princeznou Marií Leszczynskou La Serenata e Himeneo je na programu od 19:00. Podle pověsti byl Hymén chudým athénským mladíkem, který se zamiloval do velmi bohaté dívky. Chtěl ji alespoň vidět a být jí nablízku. V převlečení za dívku se k ní přiblížil na slavnosti Demétřině, byl však i s ostatními dívkami unesen piráty na vzdálený ostrov. Přijďte se podívat, jak to dopadne. :) Atmosféra při slavnostech je úchvatná a umocňují ji nádherné kostýmy.

Než přišla bouře. To je film natočený podle skutečného příběhu, který dávají v kině Metropol od 20:00. Dozvíte se, jak náhodné setkání dvou mladých lidí vyústí nejdřív v lásku a potom v největší dobrodružství jejich života. Za lístek zaplatíte 130 korun.

Hezký den všem!