Reklama

Úterý 21. srpna 2018, svátek má Johana, venku je 18.7 °C

Dnešek: Hejlík, Vzpoura nevěst i Chaplin

Zprávy z regionu

12.6.2018

Autor: Jan Procházka

Krásné úterý! Červen je v plném proudu a v Olomouci to opravdu žije. Dnešní den bude určitě z čeho vybírat.

V Letním kině dávají legendární snímek Moderní doba s Charlie Chaplinem

V Moravském divadle dávají vysloveně letní komedii Vzpoura nevěst. Pokud jste ji ještě neviděli, určitě doporučujeme!

V Divadle na cucky, respektive před ním, pokračuje festival Tanec Praha. Představí se Satchi Noro, tanečnice, choreografka a vzdušná akrobatka s vášní pro kovové kontejnery. A právě ty budou ústředním motivem představení Origami, které se uskuteční přímo na náměstí. Vstup je volný.

V Divadle hudby vystoupí naposledy v této sezoně olomoučtí improvizátoři Olivy. Připravili show, v níž nikdo neví, co se stane, všechny myšlenky vznikají na místě a je potřebná pomoc diváků. Improvizátor totiž potřebuje diváka, který mu takřka řekne, co má dělat.

Do Divadla na Šantovce míří Lukáš Hejlík se svým pořadem LiStOVáNí. Tentokrát představí knihu známého polského reportéra Mariusze Szczygieła, kterou autor vytěžil ze svých pobytů v Čechách. Témata, z nichž některá patří k "neuralgickým" bodům novodobých dějin českého národa a byla u nás zpracována v dlouhé řadě knih, shrnuje autor na několika stránkách a přináší v nich svůj pohled člověka odjinud, pohled neotřelý, nezatížený, který by mohl vést k reflexi opomíjených kapitol naší národní povahy. 

A máme tu i filmové tipy. V Metropolu dávají italskou krimikomedii Profesoři zločinu, Premiere Cinemas hraje například nové Star Wars a v Letním kině dávají legendární snímek Moderní doba s Charlie Chaplinem. Tak krásné úterý!

 

 

Autor článkuJan Procházkaprochazka@olomouc.cz

Jan Procházka