Reklama

Pátek 23. února 2018, svátek má Svatopluk, venku je -2 °C

Dnešek: relax v kině, kulturní zážitky i baby friendly kavárny

Tipy a názory

11.10.2017

Autor: Zuzana Doleželová

Týden je v polovině, počasí typicky podzimní a nabídka akcí v Olomouci více než solidní. Pokud přemýšlíte, kam se dnes vydat za zábavou nebo za kulturou, čtěte dál :)

V kostelech sv. Mořice, sv. Michala, Panny Marie Sněžné, Zvěstování Panny Marie (kapucínský kostel) a také v kapli sv. Jana Sarkandra stále ještě můžete obdivovat květinová aranžmá. Floristická výzdoba potrvá už jen do 15. října

Jestli toužíte po klidně stráveném večeru, vydejte se do kina. V Metropolu dávají od 17:30 druhou část Hřebejkovy trilogie Zahradnictví. Nese název Dezertér a odehrává se v letech 1947 až 1953. Hlavní postavou je majitel noblesního kadeřnického salonu Valentino v centru Prahy Otto Bock. Vstupné je 130 korun. Pro fanoušky (nebo spíše fanynky) Harrisona Forda máme dobrou zprávu - od 20:00 si můžete zajít do Premiere Cinemas na akční snímek Blade Runner 2049. Lístky koupíte tady.

Po stopách něžného muže Po stopách něžného muže Foto: Jan Procházka

Uvažujete, kam zajít na kávu, kde si v klidu popovídáte s kamarádkou a vaše dítě si přitom bude moci nerušeně hrát? Pak si přečtěte článek, který dnes vydáváme (nejen) pro všechny maminky.

A dnes také pokračuje Podzimní festival duchovní hudby. V kostele sv. Cyrila a Metoděje v Hejčíně je v 19:00 na programu jazzová suita Cronica Domus Sarensis (Kronika žďárského kláštera) Petra Kořínka. Autor sám zahraje na kontrabas ve svém Pražském jazzovém souboru. Posluchači se rovněž mohou těšit na recitaci Alfréda Strejčka! A pozor - autobus na koncert i zpět je zdarma a odjíždí od červeného kostela na Tř. Svobody v 18:15.

Divadlo Tramtarie hraje v 19:00 velmi oblíbenou komedii Po stopách něžného muže. Představení je ale bohužel jen pro ty, kteří už mají lístek, je totiž vyprodáno. Informace o dalších reprízách sledujte zde. To do Divadla na cucky můžete v 19:00 zajít na Ritter, Dene, Voss. Lístek vás vyjde na 150 korun. Jestli máte ale spíš chuť na hudební zážitek, máme pro vás tip - ve Velkém studiu Českého rozhlasu Olomouc se ve 20:00 představí Mrakoplaš. Ten vznikl v roce 1995 a hraje folk rock a blues. Vstupné je tradičních 50 korun.

Veškeré informace o akcích najdete v našem Kalendáři

Přejeme všem krásnou a pohodovou středu!

Autor článkuZuzana Doleželovádolezelova@olomouc.cz

Zuzana Doleželová
Reklama

Pension u Anděla

Katalog firem » Cestovní ruch » Hotely, ubytování » Penziony

Pension v historické části Olomouce s vlastním parkováním. Možnost výběru pokoje dle půdorysu