Reklama

Pátek 21. září 2018, svátek má Matouš, venku je 13.4 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Dnešek: Den lidí bez domova, výstavy i unikátní Cesta času

Tipy a názory

10.10.2017

Autor: Zuzana Doleželová

Jaké bude úterý v Olomouci? Především bude patřit dobrým skutkům, koná se totiž Den lidí bez domova. Můžete se také vydat navštívit jednu z řady výstav, které právě probíhají, nebo zajít třeba do kina...

Již třetím rokem bude pod hlavičkou Dobrého místa pro život probíhat na Horním náměstí akce na podporu olomoucké Charity s názvem Den lidí bez domova. Kupte si polévku za 50 Kč a podpořte ty, kteří to potřebují. Na výběr bude gulášovka, kulajda, zelňačka a čočkovka. Misky již tradičně připravili zaměstnanci se zrakovým postižením Ergones TyfloCentra Olomouc, o.p.s. A prodávat polévku budou hokejisté, herci nebo zástupci médií. Na nás se můžete těšit už v jedenáct hodin, kdy celá akce startuje. Více informací najdete tady.

Kristian Kodet / Galerie Skácelík Kristian Kodet / Galerie Skácelík Foto: Jan Procházka

Pokud máte rádi umění a ještě jste neviděli výstavu obrazů a grafik Kristiana Kodeta, máte možnost. V Galerii Skácelík je ke zhlédnutí do 21. října. A výstava je prodejní, takže jestli chcete mít nějaké dílo ve sbírce, máte dobrou příležitost k nákupu. To v Galerii Rubikon vystavují do 28. října sklo a obrazy Stanislava Žampacha. V Galerii města Olomouce jsou rovněž do 28. října k vidění plastiky ze skla a obrazy Bohumila Eliáše a obrazy Jaromíra Máslera. Výstava nese název Na chvíli zapomenout na všechno.

V 19:00 můžete zajít na film Hora mezi námi s Kate Winslet v hlavní roli. Dva náhodní spolucestující, muž a žena, se s malým letadlem zřítí uprostřed zasněžených hor. V těchto extrémních podmínkách nemají jinou šanci na přežití, než že si vytvoří silné pouto... V kině Metropol dávají ve 20:00 velmi zajímavý snímek jednoho z nejvýznamnějších amerických režisérů - Terrence Malicka. Cesta času se nezabývá ničím menším než vznikem, vývojem a zánikem vesmíru a životním cyklem sluneční soustavy, a to vše s komentářem uhrančivé Cate Blanchett.

Užijte si úterý podle svých představ!

Autor článkuZuzana Doleželovádolezelova@olomouc.cz

Zuzana Doleželová
Reklama

Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra České republiky - pobočka Olomouc

Katalog firem » Úřady, instituce » Zdravotní pojištovny

Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra ČR je tu pro Vás. Jsme největší zaměstnaneckou zdravotní pojišťovnou v České republice s více než 1 300 000 klientů a s rozsáhlou sítí pracoviš...