Reklama

Středa 8. července 2020, svátek má Nora, venku je 19.8 °C

Divadlo na cucky umožní dětem a studentům rozvinout jejich nadání a realizovat inovativní nápady

Zprávy z regionu

1.6.2020

Autor: red

Divadlo na cucky připravilo mentoringový program pro žáky a studenty ve věku od 11 do 20 let, jehož cílem bude dále rozvinout nadání a umožnit realizaci inovativních nápadů těchto mladých talentů. Program poběží od září do prosince 2020, projekty je možné přihlašovat do konce června.

"Pilotní projekt je určen pro 20 účastníků z Olomouckého kraje," uvedla koordinátorka projektu Vlaďka Závrská z Divadla na cucky. "Vybraní jedinci budou mít mimořádnou příležitost věnovat se svému nápadu a rozvíjet dovednosti prostřednictvím týmové spolupráce. A to navíc s pomocí mentorů a konzultantů, špičkových odborníků ve svých oborech," popsala Závrská.

Divadlo zároveň zveřejnilo soupis oborů, jichž by se měly přihlašované nápady týkat. Šanci mají projekty související s digitálními technologiemi a novými médii, podnikatelské nápady, lze také přihlásit projekty z oblasti architektury, animace, videomappingu, designu nebo jiné inovativní nápady z kreativní a sociální oblasti.

Divadlo na cucky program připravilo i díky finanční podpoře Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. "Účastníci jej tak budou moci absolvovat zcela bezplatně. Zároveň mohou zdarma využívat zázemí kreativní laboratoře," upozornila Závrská. Pro účast stačí svůj nápad přihlásit na emailové adrese koordinátorky (zavrska@divadlonacucky.cz), a to v podobě jednoduchého popisu projektu. Nezbytné je také přiložit motivační dopis k přihlášení se do programu. Vše je nutné odeslat emailem do 30. června 2020. Následně bude vybráno 20 účastníků.

"Součástí činnosti Divadla na cucky je pestré spektrum vzdělávacích aktivit. Tento nový projekt se od umění posouvá směrem k podpoře podnikavosti mladých lidí. Kreativitu vnímáme jako dovednost, kterou lze rozvíjet moderními metodami," uzavřel ředitel divadla Jan Žůrek. Informace o projektu najdete na www.divadlonacucky.cz/mujnapad