Reklama

Sobota 23. ledna 2021, svátek má Zdeněk, venku je 4 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Divadlo Tramtarie slaví 15 let. Chystá prohlídky i výstavu

Kultura

13.2.2020

Autor: red

Divadlo Tramtarie letos slaví patnáctiny. Pro veřejnost si připravilo komentované prohlídky, výstavu a sestřih z inscenací i narozeninovou oslavu. Oslavy proběhnou už v sobotu 15. února.

Oslavy narozenin padly na sobotu 15. února, přesně v tento den totiž Divadlo Tramtarie spustilo svůj provoz v roce 2005. Za 15 let svého působení prošlo náročným procesem profesionalizace. Nyní v divadle působí vlastní herecký soubor a zkušený realizační tým. Každou sezonu tu také hostují prestižní tvůrci, z režisérů jsou to například Filip Nuckolls, Pavel Gejguš nebo Hana Mikolášková. 

"Slavíme na den přesně po patnácti letech od první produkce. Začínali jsme v bývalém hodolanském divadle, kde jsme kromě divadla uváděli i koncerty, filmové projekce a výstavy, po přesídlení do Slovanského domu jsme se soustředili už především na divadlo a vybudovali jsme respektovanou komorní divadelní scénu, která má ohlas nejen v Olomouci, ale po celé republice," shrnuje ředitelka divadla Petra Němečková.

Za dobu své existence uvedlo Divadlo Tramtarie 74 premiér pro dospělé, děti i seniory. Tramtarie se orientuje na autorskou tvorbu, vznikají tu původní texty nebo originální autorské adaptace literárních děl. "Hrajeme dvacetkrát do měsíce v Olomouci a zhruba pětkrát mimo Olomouc, jezdíme hrát především pro děti a střední školy po celé republice," uvádí Němečková.
Tramtarie pravidelně hostuje ve Švandově divadle, kde představuje svůj repertoár v rámci Přehlídky autorské tvorby. Účastní se také prestižních festivalů jako Open-Air Hradec Králové, Grand festival smíchu v Pardubicích atd. V létě pořádá open-air festival Olomoucké "nejen" shakespearovské léto, kde prezentuje své inscenace na parkánu Uměleckého centra Univerzity Palackého.

V sobotu 15. února jsou pro veřejnost připravené tři komentované prohlídky divadla, výstava a krátký videosestřih uvedených inscenací. Prohlídky proběhnou v 15:00, 16:00 a v 17:00. Na prohlídky není potřeba si rezervovat místa, stačí přijít chvíli před začátkem. Více informací naleznete zde.