Reklama

Středa 18. září 2019, svátek má Kryštof, venku je 8.7 °C

Divadlo Tramtarie hlásí: na červen vstupenky ještě jsou

Kultura

1.6.2019

Autor: roc

Olomoucké Divadlo Tramtarie je známé tím, že je často vyprodané a pokud si diváci chtějí zajistit vstupenky, musí si je pohlídat dlouho dopředu. Letos v červnu to ale neplatí. Vstupenky na všechna představení jsou ještě k dispozici a je z čeho vybírat.

Už v neděli 2. 6 v 19 hodin uvádí Tramtarie Boj o přežití: P.E.S.CH.O!, svůj nejnovější kus, který se odehrává v blízké budoucnosti, kdy na Zemi dojde voda. Nahradí ji želatina, kterou vyrábí nadnárodní společnost P.E.S.CH.O. Jenže jednoho dne se hlavní hrdina, hacker Danny, dozví, že v oné P.E.S.CH.O – želatině možná tiká smrtelné nebezpečí pro celé lidstvo. A P.E.S.CH.O ovládá celou společnost, banky, školy, armádu. Boj o přežití začíná… Toto sci-fi drama najdete na programu také 17. a 19. června v 19 hodin.

Foto: archiv

Naposledy v sezoně čeká diváky oblíbená klasika v neklasickém zpracování, jedno z nejuznávanějších děl americké literatury 20. století, Velký Gatsby v režii Vladislava Kracíka. Miliony dolarů, osudová žena, láska, zločin i zrada, to vše a mnohem víc ve slavném příběhu F. S. Fitzgeralda. Divadlo Tramtarie inscenaci uvede v pondělí 3. června v 19 hodin.

Foto: archiv

Milovníci komedií jistě ocení inscenaci Po stopách něžného muže. V hlavní roli této komedie ze současnosti vystupují tři muži, kteří se jednoho dne náhodně potkají na bazéně. A ačkoliv je každý z nich zcela rozdílného založení, nakonec je sblíží společné téma, a tím jsou „trable s holkama“. Komedii o hledání romanticky založených mužů, jejichž existence nebyla nikdy zcela prokázána, uvádí Tramtarie v červnu hned dvakrát, v pondělí 10. a v neděli 16. 6. v 19 hodin. V hlavní roli se naposledy představí hostující herec Martin Dědoch.

Foto: archiv

Po delší pauze uvádí Divadlo Tramtarie také dojemný příběh Růže pro Algernon, kde exceluje Václav Stojan v roli mladíka s IQ 68, který má jediný sen, stát se chytrým. A pro ten sen udělá vše. Růži pro Algernon má Divadlo Tramtarie na programu ve čtvrtek 13. 6. v 19 hodin.

Foto: Jan Procházka

Naposledy v sezoně uvede Tramtarie také novou temnou lovestory Na Větrné hůrce s přesvědčivou Barborou Šebestíkovou v hlavní roli, v pátek 14. 6. v 19 hodin.

Foto: archiv