UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!
Derby pro Moru, porazila po prodloužení Kometu
Tradiční derby se hrálo na Hané ve 37. kole hokejové extraligy. Tým HC Olomouc měl proti sobě Kometu Brnu. A Kohoutům se duel povedl, po velmi dobrém výkonu zvítězili v prodloužení.
Do sestavy Olomouce se po dlouhém zranění vrátili Petr Strapáč a Lukáš Klimek. Pro oba útočníky šlo o první zápasové vytížení v probíhající sezóně. Strapáč dostal šanci na centru elitní pětky, Klimek pak zakotvil na pravém křídle druhé formace. V polovině první dvacetiminutovky prolomil nerozhodný stav Valský. Útočník, který ještě před nedávnem vypomáhal v olomouckém dresu, využil vyhraného buly Klepiše a ranou z první rozvlnil síť za Konrádem. Jinak ale byla Mora střelecky aktivnější než hosté. A vyplatilo se to. Ve čtyřiatřicáté minutě se Hanáci dočkali vyrovnání. Nahodil vypálil z pravého kruhu, kotouč propadl Jekelovou výstrojí a doskákal za brankovou čáru. Zámorský se snažil gólu zabránit, ale byl u puku příliš pozdě. Branku musel potvrdit videorozhodčí. V poslední třetině Mora místy soupeře tlačila. Ale stav byl stále nerozhodný jedna k jedné. To se mohlo změnit minutu a půl před koncem, kdy jel sám na bránu Klepiš, ale Konrád jeho zakončení chytil lapačkou. A šlo se do prodloužení. V tom kralovala Mora. V 62.minutě ujeli do přečíslení Dujsík a Káňa, druhý jmenovaný trefil pro Kohouty výhru.
„Byl to vyrovnaný zápas, šance byly na obou stranách. Prodloužení jsme sehráli dobře, nejdřív jsme tam měli šanci a pak jsme využili přečíslení. S bodovým ziskem i předvedeným výkonem jsme spokojeni a doufám, že v tom budeme pokračovat," řekl trenér HC Olomouc Jan Tomajko.
HC Olomouc – Kometa Brno 2:1 po prodl. (0:1, 1:0, 0:0 – 1:0)
Branky a nahrávky: 34. Nahodil (Klimek), 62. J. Káňa (Dujsík) – 10. Valský (Klepiš). Rozhodčí: Hodek, Kubičík – Frodl, Komárek. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Hráno bez diváků.
HC Olomouc: Konrád – Dujsík, Švrček, Škůrek, Valenta, A. Rutar, Ondrušek, Vyrůbalík – Burian, Strapáč, Bambula – Káňa, Nahodil, Klimek – Ostřížek, Kolouch, Kucsera – Tomajko, Handl, Gřeš. Trenéři Zdeněk Moták a Jan Tomajko.
Brno: Jekel– Zámorský, Král, Holland, Freibergs, Svozil, Gulaši, Kučeřík – Zaťovič , Holík, Mueller – Valský, Brabenec, Klepiš – Bondra, Kusko, Plášek – Matěj Svoboda, Dvořák, Šoustal.
Autor článkuPetr Pelíšeksport@olomouc.cz

ÚVT internet s.r.o. (partnerská pobočka NejPřipojení)
Katalog firem » Služby » Internet provider
Připojení k internetu nejen v Olomouci, ale na celém území ČR. Díky velkému výběru z více druhů IPTV platforem si televizní obsah nastavíte zcela podle svých potřeb.

DNES
Dnešek: Pokračování Kabaretu Nahatý Shakespeare i den proti obezitě
Sport
17.9.2025
Mora má další vítězství, poradila si s Kladnem
Kultura
17.9.2025
Festival ve Vlastivědném muzeu představí vzácné nástroje, hudbu norských fjordů i lidová řemesla
Kultura
17.9.2025