Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří, venku je 5.3 °C

Další krok k play-off. Zora vyhrála ve Zlíně

15.1.2018

Hanačky hrály veledůležitý duel MOL ligy na palubovce HC Zlín. Zora a Zlín tři roky po sobě hrály o čtvrté místo mezi českými týmy soutěže. Letos má dobře nakročeno Olomouc, což potvrdila i těsnou výhrou na hřišti svých rivalek. V polovině soutěže je Zora v tabulce sedmá, za třemi českými a třemi slovenskými týmy. Boj o play-off bude pokračovat, o dvě místa za zřejmě jasným Mostem a Slavií se porvou Veselí n. Moravou, Olomouc, Poruba a Zlín.

Ilustrační foto Ilustrační foto Foto: Archív

Zora šla do duelu bez několika opor. Trenéři Hegar s Malínkem postrádali zejména obě levoruká křídla Terezu Fryčákovou a Katarínu Hvostaľovou a chyběla také tvůrkyně hry Jarmila Trumpešová.
Utkání bylo plné zvratů od samého úvodu. Nejprve se podařilo Hanačkám v první části prvního poločasu odskočit šestibrankovou šňůrou až na 7:2, později dokonce na 9:4, jakmile se ale poločas převalil do své druhé poloviny, náhle zvlhl Hanačkám střelecký prach a domácí podobnou šňůrou čítající dokonce sedmibrankový příděl otočili výsledek a první poločas přivedli k vedení 13:12.
V prvních dvanácti minutách druhé půle si Olomoučanky vypracovaly opět čtyřbrankové vedení (20:16), domácí děvčata kontrovala znovu třemi brankami a snížila na kontaktní gól, Hanačkám se dařilo opakovaně vždy navýšit své vedení většinou na dvoubrankové. Ale v době, kdy se čas posunul na 55. minutu, srovnaly domácí hráčky výsledek z 23:25 na remízu 25:25.
Další minuty patřily opět hostujícímu týmu, dvě branky znamenaly navýšení rozdílu na dvě branky. Poslední zoufalý pokus se podařil nejúspěšnější střelkyni domácích Hubové, která svou sedmou brankou v utkání snížila na 26:27, to už ale běžela poslední minuta a o všem rozhodla v posledních sekundách spojka Tatiana Gajdošíková, která soupeři zasadila rozhodující úder střelou z hranice šesti metrů.
Střelecky se v utkání dařilo tradičně spojkám Kubáčkové s Gajdošíkovou, ke kterým se přidala pivotka Jansová a na křídle Vendula Fryčáková s Martinou Salčákovou. Oporou byla opět v brance Lucie Rašková, která měla devatenáct zákroků.

HC Zlín26:28DHK Zora Olomouc
(13:12)
Nejvíce branek:Hubová 7/3, Kolářová 4, Vlková 3, Ševčíková 3 – Kubáčková 8/2, Jansová 6, Gajdošíková 4.
Rozhodčí:Hanák, Pavlíček.
Sedmimetrové hody: 4/3 – 2/2.