Reklama

Středa 30. září 2020, svátek má Jeroným, venku je 11.5 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Čtvrtfinále MOL Cupu: Sigma vyzve Jablonec

Sport

7.11.2019

Autor: Petr Pelíšek

Ve čtvrtek po poledni bylo vylosováno čtvrtfinále aktuálního ročníku MOL Cupu. Čtyři poslední dvojice jubilejního šedesátého ročníku vylosoval v sídle FAČR Josef Jelínek.

Vicemistr světa z roku 1962 a účastník finále proti Brazílii vyhrál trofej pro vítěze domácího poháru v letech 1961, 1965 a 1966. V tom prvním zápase nastoupil ve svých dvaceti letech a jedním gólem přispěl k výhře Dukly Praha 3:0 nad Dynamem Žilina.

Procedura losu byla velmi jednoduchá s i ohledem na fakt, že v osudí nebyly nasazené či nenasazené týmy. Podle reglementu hraje domácí zápas prvně tažené mužstvo.

Tím prvním byla Viktoria Plzeň, která se utká s Mladou Boleslaví. „Nadřeli jsme se na postup do čtvrtfinále. Na druhou stranu diváci v Chlumci si přišli na svoje a byli určitě spokojení,“ usmíval se bezprostředně po losu Daniel Kolář, zástupce Viktorie Plzeň, která postoupila do čtvrtfinále až po prodloužení na hřišti Chlumce nad Cidlinou.

„Pokud se chcete dostat do finále, tak musíte porazit každého. Slovácko je těžký soupeř, nedávno jsme ze stejného místa odjeli poraženi, tak se musí hráči motivovat, mají soupeři co vracet,“ reagoval na los Libor Kleibl, ředitel Liberce, který zamíří na hřiště Slovácka.

Třetí dvojici tvoří Sigma Olomouc a FK Jablonec. „Dostal jsem úkol, abychom hráli doma, takže jsme spokojení,“ uvedl Adam Kosař ze Sigmy Olomouc. Oba týmy se na jaře utkají v pohárové i ligové soutěže během krátké chvíle.

Již před vylosováním poslední dvojice tak bylo jasné, že se utká Sparta s Baníkem, který vyřadil v osmifinále Slavii. Los nakonec rozhodl, že se utkání bude hrát na hřišti pražské Sparty.

„Pojedeme na Spartu, se kterou jsou vzájemné zápasy atraktivní i pro fanoušky. Euforie po výhře nad Slavií byla velká, ale hlavně zasloužená, protože jsme je porazili po zásluze. Je to jen na hráčích, abychom to ukázali na jaře i na Spartě,“ uvedl po losu Marek Jankulovski.

„Souhlasím s Markem, že to bude velmi atraktivní zápas jak pro hráče, tak pro fanoušky. Vítězství v poháru je naším cílem. Výhodou bude sice domácí prostředí. Bude to těžký, ale zároveň hezký zápas. Moc hezky jste to vylosoval,“ usmíval se sportovní ředitel Sparty Tomáš Rosický směrem k legendě Josefu Jelínkovi.

Slovácko je jediným celkem z osmičky čtvrtfinalistů, který pohár v historii samostatné české soutěže ještě nikdy nevyhrál. Sparta triumfovala šestkrát, Liberec, Mladá Boleslav a Jablonec dvakrát, po jednom úspěchu mají Olomouc, Ostrava a Plzeň. (red)

Oficiálním hracím dnem je 4. března 2020
Los čtvrtfinále MOL Cup 2019/2020
FC Viktoria Plzeň – FK Mladá Boleslav
1.FC Slovácko – FC Slovan Liberec
SK Sigma Olomouc – FK Jablonec
AC Sparta Praha – FC Baník Ostrava

Autor článkuPetr Pelíšeksport@olomouc.cz

Petr Pelíšek
Reklama

Ordinace kardiologa a internisty - MUDr. Zdeněk Vomáčka

Katalog firem » Zdravotnictví » Interní ordinace a pracoviště

Provádíme diagnostiku a léčbu všech kardiologických a interních chorob za pomoci echokardiografie, zátěžová ergometrie, tlakového Holtera, břišní sonografie a krevních odběrů.Návštěvu ...