Reklama

Čtvrtek 18. dubna 2024, svátek má Valérie, venku je 2.9 °C

Cítili jsme, že potřebujeme změnu, řekl Minář

Sport

28.2.2024

Autor: Petr Pelíšek

Po víkendové prohře v Českých Budějovicích skončil na lavičce fotbalistů SK Sigma Olomouc trenér Václav Jílek. Vedením mužstva byl dočasně pověřen Jiří Saňák, který se tak přesouvá z pozice asistent. „Je známo, že u mě tyto kroky nejsou populární. Václava uznávám jako jednoho z nejlepších trenérů, se kterými jsem pracoval. Nakonec ale rozhodlo, že jsme cítili, že mužstvo potřebuje impulz. Ve hře je ještě spousta bodů,“ řekl Ladislav Minář, sportovní manažer SK Sigma Olomouc.

Co vedení klubu vedlo k odvolání trenéra Václava Jílka?

Netajím se tím, že tyhle kroky u mě nejsou moc v plánu, nebudu ani zastírat náš vztah s Václavem Jílkem. Nebylo to jednoduché. Nicméně bych řekl, že nakonec převážila určitá fakta. Když jsme se ohlédli zpět, z posledních patnácti zápasů, včetně pohárového proti Plzni, jsme vyhráli pouze dvakrát. Myslím si, že náš herní projev na jaře nebyl vůbec dobrý. Nechtěl bych, aby teď převládal pocit, že máme být odevzdaní, a že máme v soutěži něco zabalit. Je ve hře ještě spousta bodů a tohle je klasické řešení, které se nabízí, tedy nějakým způsobem s tím mužstvem zatřepat a zkusit jiný impulz.

Coby sportovní manažer Sigmy jste za své působení na Hané kouče odvolával poprvé.

Jsem tady deset let, šest z nich byl trenérem Václav jílek, a tohle je za šest let první dřívější ukončení. V plánu to nebylo, když jsem ale seděl v Českých Budějovicích na tribuně, blízko mužstvu, viděl jsem to tak, že to byl víc než špatný výkon. Je něco jiného, když máte drajv a kvalitu, a můžete prohrát utkání třeba jen proto, že nemáte štěstí, nedáte dvě šance a dostanete první gól, my jsme ale kvalitou byli ve všech čtyřech utkáních hodně dole.

Nezvažovalo vedení takový krok dříve? Už ani závěr podzimu nebyl ve znamení dobrých bodových zisků.

Byl tady přelom v podobě vánočních svátků. Na druhou stranu vidíte, že kdybychom vyhráli v Českých Budějovicích, vyhoupneme se na páté místo s odstupem tří bodů na čtvrté. I soupeři, kteří jsou kolem nás, na tom bodově nejsou o moc lépe. Byť asi nemají takovou špatnou šňůru, jako my. Pořád jsme figurovali v elitní šestce. Viděl jsem, že nám chybí nějaký impulz, v posledních čtyřech kolech jsem hráče nepoznával.

Jiří Saňák má podobnou filozofii, jako Václav Jílek. Bude to dostatečný impulz?

Je vidět, že to rozhodnutí bylo rychlé, že jsem nad ničím nespekuloval. Někde jsem se dočetl, že jsem to v hlavě měl dříve, ale není to pravda. Není jednoduché hned zareagovat, proto jsme ke změně přistoupili tímto způsobem. Co bude dál, uvidíme. Další týdny ukážou. Proto je zatím formulace taková, že nový trenér je dočasný, ale stát se může cokoliv.

Budete se tedy snažit hledat nového trenéra?

V první řadě mě zajímá sobotní utkání proti Bohemians. Budeme si samozřejmě nějaké věci vyhodnocovat, teď se ale soustředíme na sobotu. Je třeba, aby se kluci dali do kupy. Řekl jsem jiml, že tohle řešení u mě nebylo úplně populární. K Vaškovi mám hodně blízko, uznávám ho jako jednoho z nejlepších trenérů, s nímž jsem kdy pracoval. Že Václav skončil, to dávám za vinu hráčům. Pokud jednu sezónu dovedou být šestí, tu druhou mají po podzimu rozehranou tak, že jsou na pátém místě, a pak odehrají čtyři zápasy tak, jak je odehráli, tak musejí slyšet kritiku. Nemáme jiný mančaft, než jsme měli na podzim.

Máte nějaké vysvětlení, proč se v tolika posledních zápasech nedařilo?

To je otázka na trenéra a realizační tým, oni vedli přípravu. Samozřejmě se bavíme o tom, že příprava byla letos jiná, byl tam turnaj na Maltě dříve, než je obvyklé. To nic ale nemění na tom, že jdeme do utkání a od samého začátku nevypadáme dobře. To není otázka trenéra, ale hráčů a jejich osobního přístupu.

Teď něco trošku jiného. Jaký je aktuální stav jednání s potenciálním investorem?

Jednání probíhají, zatím na stole není žádné konkrétní číslo. Budeme pokračovat v jednáních. K ničemu konkrétnímu jsme se nedostali, nemohu říct žádný pocit.“

Po internetu se hodně píše o tom, že vedení nového partnera nechce, aby nepřišlo o svá místa.

Jak jsem řekl. Jednání teprve začala, budou pokračovat, je zbytečné cokoliv předjímat. Kdokoliv to takhle prezentuje, tak to prezentuje hloupě. K takovým věcem jsme se ani nedostali.

Autor článkuPetr Pelíšeksport@olomouc.cz

Petr Pelíšek
Reklama

Přirozenou cestou

Katalog firem » Obchod » Zdravá výživa

Srdečně Vás zveme do naší prodejny Přirozenou cestou na Dolním náměstí č. 8/9. Nabízíme produkty pro radost a zdraví. Těšíme se na vás.

Filip