Reklama

Neděle 3. července 2022, svátek má Radomír, venku je 16.1 °C

Chvátal po nominaci: Jsem nadšený

Sport

23.5.2022

Autor: Petr Pelíšek

Obránce SK Sigma Olomouc Juraj Chvátal se v pětadvaceti letech dočkal první pozvánky do slovenské reprezentace. Objevil se výběru trenéra Štefana Tarkoviče na zápasy Ligy národů proti Bělorusku, Kazachstánu a Ázerbájdžánu.

„Jsem nadšený. V širším výběru jsem byl už v březnu, teď se mi trenéři ozvali. Beru to jako velkou odměnu. Když si uvědomím, čím jsem si prošel a odkud jsem… Teď to ale všechno musím ještě potvrdit přímo na hřišti,“ řekl Juraj Chvátal pro klubový web. Pozvánka do národního týmu mu plány na dovolenou nezhatila. „Nic takového. Stejně jsem měl v plánu zůstat doma. Reprezentace je samozřejmě příjemná, těším se,“ dodal.

Chvátala si trenér Štefan Tarkovič vyhlédl díky povedeným výkonům v barvách Sigmy. „Hledáme alternativu na posty krajních obránců. Přemýšlel jsem o něm už během březnového srazu, ale tehdy jsme se nakonec rozhodli pro Sekuliče. Juraj podává v Olomouci dobré výkony. Dokáže hrát zprava i zleva, věřím, že v něm můžeme najít hráče, který bude pro reprezentaci přínosem,“ uvedl Tarkovič.

Slovensko v Lize národů nastoupí proti Bělorusku (venku), Kazachstánu (doma i venku) a Ázerbájdžánu (venku).

Autor článkuPetr Pelíšeksport@olomouc.cz

Petr Pelíšek
Reklama

Dětská ordinace MUDr. Jiří Reitinger

Katalog firem » Zdravotnictví » Praktičtí lékaři pro děti a dorost

Nabízíme komplexní péči o děti a dorost v rámci oboru pediatrie, alergologie a imunologie. Ordinační doba: Pondělí 8:00 - 10:00 dětská ambulance 10:00 - 11:00 poradna pro zdravé dět...