Reklama

Středa 17. července 2019, svátek má Martina, venku je 18.1 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Čeští cyklokrosaři odstartovali sezonu. Vydali se již tradičně na závody do Číny

Sport

13.9.2018

Autor: rob

Po páté v řadě za sebou se letošní cyklokrosová sezona žebříčku UCI rozjela v Číně. Asijští pořadatelé našli novou lokalitu pro úvodní závod světové série kategorie C1, a to v blízkosti velkoměsta Chipzeng v regionu Aohan county v severní části čínského území nazývaného Inner Mongolia. Závodníky z 19 zemí včetně české reprezentace ve složení manažer Roman Brandýs, Emil Hekele a Iveta Zedníková čekala na naše evropské poměry hodně nezvyklá, 2,5 km dlouhá trať uměle vytvořená na staveništi nové dálnice protínající kopec v blízkosti velkoměsta.

K teplému počasí se v den závodu druhou zářijovou neděli přidal velmi silný vítr, který nadělal spoustu starostí hlavně pořadatelskému týmu. Ovšem čas startu byl dodržen, a tak se v nedělní odpoledne na tvrdý, hodně točitý okruh se třemi prudkými výjezdy a místy i nebezpečnými sjezdy vydala nejdříve dvacítka žen. Česká reprezentantka se statečně popasovala se silným větrem a nakonec dokončila celý závod čítající šest okruhů v druhé polovině startovního pole.

Větší ambice měl v závodě mužů Elite ostřílený hanácký cyklokrosař Emil Hekele, ten se taktickou jízdou z osmnáctého místa po startu propracoval na konečné jedenácté, což je na začátku sezony velmi dobré, především pro zisk prvních letošních bodů do rankingu UCI. V rámci předepsaných 60 minut absolvoval peloton 56 elitních mužů náročných deset okruhů za přítomnosti pěti tisíc diváků a televizních kamer čínského sportovního kanálu s živým vstupem českého manažera Romana Brandýse.

Ke druhému čínskému podniku se všichni zahraniční závodníci přesunuli dlouhým autobusovým transferem do jihozápadní části Číny do provincie Feng feng k pohoří Xiantang. Pod malebnými horskými čínskými zahradami a budhistickými chrámy se odjel silně obsazený cyklokros, sice již nezařazen do žebříčku UCI, ale zato s pořádnou diváckou kulisou. Celému čtvrtečnímu, pro místní svátečnímu dnu, předcházela tisková konference na otevřeném prostranství v cílové aréně. Velkou ctí pro českou výpravu byla skutečnost, že ze zahraničních hostů byla vybrána americká douholetá šampionka, nyní startující za Belgii, Kathrine Vandaros a z mužů Čech Emil Hekele. Tito dva společně se dvěma čínskými cyklistickými olympioniky zodpovídali více než hodinu na dotazy stovek diváků a přímých účastníků konference. V závěru se potom osobně setkal manažer Roman Brandýs s šéfem organizačního výběru Qiansen trophy Yanxing song st. Ten přijal oficiální pozvání do České republiky a zúčastní se některého z cyklokrosových podniků v ČR.

Po slavnostních ceremoniích odstartoval v tropickém vedru peloton žen Elite, vítězství z Chipzengu zopakovala španělská mistryně Nuňo Palacio Aida, Iveta Zedníková dojela dvacátá. Na muže opět čekal závod na deset okruhů v malebném údolí mezi tropickými rostlinami na tuhém písčitém povrchu. Na cyklokros nezvykle bylo povoleno občerstvení závodníků v depu. Toto dodalo závodu dramatický ráz. I v mužích obhájil prvenství z Chifengu Holanďan Gosse van der Meer. Za přítomnosti televizních kamer dokázal Gosse van der Meer po souboji s italskými bratry Samparisiovými dospurtovat na prvním místě. Emil Hekele dojel na 23.místě. Ten se po návratu domů zúčastní prvních českých cyklokrosových závodů a možná zde změří síly s japonskými reprezentanty, kteří rovněž s povděkem přijali pozvání ke startu na českých cyklokrosech.

rob

Reklama

ROCKFOIL ARTWORK CO., LTD. o.z.

Katalog firem » Služby » Stavebnictví

FOTO : OBKLAD Z PRAVÝCH ULTRATENKÝCH KAMENNÝCH PLÁTŮ

DODÁVÁME VŠE CO MŮŽETE POTŘEBOVAT :
NÁVRH KLADENÍ, OBKLAD, LEPIDLO, IMPREGNACI I NALEPENÍ

NEJVĚTŠÍ VÝBĚR TENKÝCH KAMENNÝCH OBKLADOVÝCH VELKOFORMÁTŮ V ČR!

Navštivte provozovnu ROCKFOIL ( www.rockfoil.cz ), na křižovatce ulic Polívkova/Na Vozovce v Olomouci. Vchod je přímo z chodníku, je označen na nároží budovy firemními tabulemi.