Reklama

Úterý 29. září 2020, svátek má Michal, venku je 10.6 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Nestíháte pravidelně cvičit? Navštivte BodyTec, kde se za dvacet minut týdně dostanete do formy

Tipy a názory

11.2.2020

Lenka Šimková

Dali jste si novoroční předsevzetí, že pro své tělo konečně něco uděláte, ale zjišťujete, že nestíháte několikrát týdně cvičit a váš sen o skvělé postavě se rozpadá? Máme pro vás řešení! Intenzivní EMS trénink ve studiu BodyTec můžete navštěvovat jen jednou týdně po dobu dvaceti minut, a přesto se dostaví kýžené výsledky. Nevěříte? Majitelé studia Simona a Filip Rýdel vás přesvědčí, že nejde o žádný trik… ;-)

Manželé Simona a Filip Rýdel založili studio BodyTec na Komenského ulici téměř před pěti lety a za tu dobu se těší zájmu stálých i nových klientů. "Já jsem se odmala věnovala tenisu a manžel zase fotbalu. Po ukončení našich profesionálních kariér jsme přemýšleli, v čem bychom mohli začít podnikat. Chtěli jsme, aby to jednak souviselo s oborem, kterému rozumíme, ale především, aby nás to bavilo," vypráví Simona Rýdel s tím, že o EMS tréninku se poprvé dozvěděli od kamarádky z Jižní Moravy. "Manžel byl velmi zvědavý, nelenil, a hned si to jel vyzkoušet. Přijel tenkrát nadšený, ale já tomu pořád nevěřila. Až když jsem si to sama také vyzkoušela, tak jsem pochopila, proč tahle metoda cvičení začíná být stále populárnější. Zkrátka nás EMS trénink nadchnul a začali jsme se zajímat o prostory, ve kterých bychom mohli začít fungovat. V červnu to bude pět let, co BodyTec v Olomouci provozujeme, a jsem ráda, že jsme byli první, kdo tuto cvičební novinku do města přivezl," doplňuje s úsměvem Simona Rýdel.

BodyTec

Adresa: Komenského 861/3
Telefon: 777 352 132
E-mail: info@bodytecolomouc.cz 
Otevírací doba: po - pá 7:00 - 21:00 / so 9:00 - 14:00
Webové stránky
Facebook
Instagram

Ano. Jak už jste možná pochopili, princip cvičení ve studiu BodyTec spočívá v elektrické stimulaci svalstva (zkráceně EMS). Při tréninku zatěžujete své tělo přirozeným pohybem a pomocí elektrických impulsů procvičíte za dvacet minut až pětadevadesát procent svalů v těle. Elektrická stimulace svalstva je považovaná za nejefektivnější trénink současnosti, jelikož během poměrně krátké doby posílíte většinu svalů, hlavně tedy vnitřní svaly, které člověk jen těžko procvičí v posilovně. "Kromě toho, že trénink pomáhá při hubnutí, hezky tvaruje tělo a zvyšuje kondici, tak také vyrovnává svalovou dysbalanci, pomáhá při bolestech zad, nezatěžuje klouby, šlachy a v neposlední řadě má pozitivní vliv na vaši náladu," vyjmenovává Simona Rýdel. Bezesporu za další velkou výhodu lze označit fakt, že si nemusíte do studia nosit žádné oblečení ani hygienické potřeby. Zkrátka když vám náhle odpadne v průběhu dne schůzka a nemáte co na práci, můžete přijít. Veškeré potřebné oblečení, pití, ručník i sprchový gel na vás zde bude čekat. Tedy kompletní servis. Jen si předem zjistěte, že daný čas už není rezervován, jinak vám nic nebrání v tom, abyste přišli. ;-)

Foto: Jan Procházka

Pokud vás cvičení zaujalo, ale obáváte se elektrických impulsů, tak strach opravdu mít nemusíte. "Elektrická stimulace svalů je zcela bezpečná, klienti se nemusí bát, že by dostávali do těla silné elektrošoky. Přístroje využívají nízké napětí a do těla jdou opravdu jen slabé, ale intenzivní elektrické impulsy," uvádí Filip Rýdel a já s ním musím souhlasit. Jediné, co jsem při nastavování intenzity cítila, bylo nejprve slabé a později intenzivnější mravenčení. "Akorát lidé, kteří mají kardiostimulátor, nebo těhotné ženy by tento typ cvičení neměli ze zdravotních důvodů podstupovat. Vždy klientům říkáme, že když si nejsou svým zdravotním stavem zcela jistí, měli by se poradit s lékařem," dodává Filip Rýdel.
Na co si ženy v těhotenství musí nechat zajít chuť, tak po porodu mohou blaze využívat. Zajisté ocení i časovou nenáročnost, jelikož vyhradit si dvacet minut týdně není žádná věda. "Myslím si, že tohle je nejrychlejší a nejefektivnější cvičení, jak se po porodu dostat opět do formy. Přece jen svaly, hlavně ty vnitřní, jsou po devíti měsících hodně ochablé, takže určitě to maminkám doporučuji. Já sama jsem se tak také dostávala po porodu do formy," prozrazuje Simona Rýdel a manžel ji doplňuje: "Maminky by určitě měly dodržet šestinedělí, ale pokud se k nám pak rozhodnou chodit hned, tedy i v době kojení, tak to není problém. Několik takových klientek dokonce máme. V takovém případě vypneme impulsy, které by šly do prsou, a tím pádem se tréninkem nic neohrozí."

Osobní trenér se vám plně věnuje po celou dobu tréninku.

Pokud neseženete hlídání, můžete vzít děti s sebou. Zabaví se kreslením nebo u malých dětských strojů.

Foto: Jan Procházka

Pokud patříte mezi stydlivější jedince a do přeplněných fitcenter by vás nikdo nedostal, vězte, že ve studiu BodyTec budete mít naprosté soukromí. S nadsázkou se dá říct, že se nikdo ve vašem okolí nemusí dozvědět, že chodíte cvičit. Ve studiu je při tréninku vždy klient sám s trenérem, který dbá na správné plnění jednotlivých cviků. "Samotný trénink je uzpůsobený na tělo konkrétnímu klientovi, takže k nám může přijít jak začátečník, který nikdy necvičil a není v kondici, tak sportovec, který si jen pomocí tréninku chce zlepšit fyzičku. Dokonce i po operacích k nám chodí lidé v rámci rekonvalescence. Teď se nám třeba přihlásila paní, která je po operaci páteře. U ní tedy začínáme mírnými, spíše masážními impulsy, a postupně přecházíme do intenzivnějšího tréninku," vysvětluje Filip Rýdel a dodává, že v létě by studio mohlo mít už dva přístroje, takže pokud preferujete cvičení v párech, máte se na co těšit. A stydliví jedinci se nemusí bát, že by přišli o své soukromí – jak už bylo několikrát řečeno, vše je o domluvě s trenéry. :-)

Na co se připravit, když jdu poprvé

- Na lekci v BodyTecu se objednáte přes rezervační formulář nebo telefonicky
- S sebou si nemusíte nic brát; oblečení, ručník, hygienické potřeby i pitný režim vám zajistí ve studiu
- S trenéry vyplníte osobní dotazník ohledně zdravotního stavu
- Přes oblečení, které dostanete, se nasadí speciální vesta, na kterou trenér připne elektrody, dále se nasadí také pásy přes ruce, stehna a hýždě
- Následuje nastavení intenzity impulsů u jednotlivých partií (sami si řeknete, co je akorát a co už je moc; nemusíte se bát, že by vás trenér do něčeho nutil)
- Trenér vám každý cvik názorně předvede a následně kontroluje správné držení těla
- Jeden cvik vám zabere čtyři vteřiny, další čtyři máte na vydechnutí a opět čtyři na cvik
- Dvacet minut uteče jako voda a vy máte pro celý týden odcvičeno :-)