Reklama

Čtvrtek 23. listopadu 2017, venku je 1.4 °C

Svátek má Klement

Bezpečná cesta do školy zve do Smetanových sadů na záchranářskou techniku i spoustu her

Tipy a názory

12.9.2017

Autor: jap

V neděli 17. září ožijí Smetanovy sady tradiční rodinnou akcí Bezpečná cesta do školy. Nabitý program i oblíbený veletrh volnočasových aktivit začne ve 13 hodin v parku u pavilonu H. Vstup je zdarma.

Bezpečná cesta do školy, to jsou hry i setkání se záchranáři. Bezpečná cesta do školy, to jsou hry i setkání se záchranáři. Foto: Ondřej Hlaváček

Nadace Bezpečná Olomouc na neděli chystá už tradiční akci zaměřenou na děti i rodiče. "Můžete se těšit na hry, soutěže, různá vystoupení v podání olomouckých zájmových kroužků a nespočet poučných zážitků. Svou často až napínavou a nebezpečnou práci přiblíží zástupci složek záchranného integrovaného systému, jako jsou policisté, hasiči a záchranáři. Chybět nebude prohlídka hasičské cisterny, sanitky nebo policejních vozů. To běžný člověk jen tak neuvidí a my jsme rádi, že můžeme názorně ukázat, co obnáší práce lidí, kteří zachraňují životy,“ uvedl za organizátory akce Josef Kaštil. Ale to zdaleka není všechno. Přijede i Český kynologický svaz se svými čtyřnohými pomocníky, kteří všem přítomným ukážou dokonalou poslušnost. Paragáni z Hanáckého paraklubu zase předvedou seskok padákem a zástupci zdravotnické školy vysvětlí základy první pomoci. Součástí Bezpečné cesty do školy je také Veletrh volnočasových aktivit, který dětem i rodičům představí zájmové kroužky, které jsou v Olomouci k mání.
Bezpečná cesta do školy patří k tradičním rodinným akcím v Olomouci. Například loňského ročníku se zúčastnilo na tři tisíce lidí. „Cílem je naučit děti všímat si okolí, vnímat dopravní prostředí a orientovat se v něm, vytvořit správné návyky při pohybu na silnicích a v dopravě, seznámit je s možným nebezpečím a rizikovými oblastmi a vést je k opatrnosti. Výsledkem toho všeho by mělo být výrazné snížení počtu dopravních nehod s účastí dětí. Právě proto doslala akce s jedenáctiletou tradicí název Bezpečná cesta do školy,“ vysvětlil Ivan Langer, předseda správní rady Nadace Bezpečná Olomouc. Akce začíná ve třináct hodin, končit by měla okolo osmnácté.

jap

Reklama

ROCKFOIL ARTWORK CO., LTD. o.z.

Katalog firem » Služby » Stavebnictví

Rockfoil - specialista na pravé kamenné folie a dýhy - největší výběr v ČR!

Foto : Expozice : výběr z desítek druhů různých reliéfů a zbarvení přímo v naší provozovně.

Kamenné folie a dýhy na :

- obklady stěn a podlah koupelen
- obklady stěn a kuchyňského nábytku
- obklady sprchových koutů
- obklady fasád, plotů, bran
- povrchy dveří a nábytku
- obklady sloupů
- podsvícené stropní podhledy
- zahradní kuchyně
- restaurace, hotely, prodejny
- recepční pulty
- módní doplňky

Náš showroom/prodej je na nároží ul. Polívkova/ul. Na Vozovce v Olomouci ( ROCKFOIL/STALART ).

Aktuálně z Olomouce