Reklama

Úterý 23. července 2019, svátek má Libor, venku je 21.8 °C

Beneš: Musíme být sebevědomější

Sport

11.2.2019

Autor: Petr Pelíšek

Hned v prvním mistrovském utkání v dresu SK Sigma Olomouc se stoper Vít Beneš střelecky prosadil. Gól proti Jablonci, tedy svému bývalému klubu, oslavil jen krátce na hřišti, jinak z něj moc velkou radost neměl. Sigma totiž nakonec prohrála 1:2 a začala jarní fázi FORTUNA:LIGY špatně. „Nebyli jsme klidní na míči. Asi přišly nějaké obavy, nebo něco takové. Prostě stalo se to, teď už s tím nic neuděláme. Do dalších zápasů musíme být sebevědomější a klidnější,“ řekl Beneš.

Sigma v prvním mistrovském utkání jara sahala po bodu, ale nakonec o něj přišla. Co se v závěru přihodilo?
No, tak asi to všichni viděli. Prostě jsme tam propadli, hráli nadvakrát jeden odražený balon. Tam jsme měli zařvat, že je sám, mohl to odpálit do bezpečí. To byla první chyba. A druhá byla, že se Vatajelu uvolnil kolem ani nevím kolika hráčů a dal to Dolimu přesně na placku. Ten už to pak měl jednoduché.

Za stavu jedna k jedné minutu před koncem to jistě bolí o to víc.
Bolí to, samozřejmě. Ale mě osobně to bolelo celý zápas, protože my jsme si o góly říkali. Nebyli jsme důrazní v soubojích, neměli jsme odražené míče, taková ta lehkost nám chyběla, a také sebevědomí. Takže takhle to vypadalo celý zápas.

Čím si to vysvětlujete? Příprava byla dobrá, trenér chválil defenzivu celého týmu.
Nevím. To se můžeme ptát. Každý to musí vidět sám v sobě, jak si věřil, nebo nevěřil. Osobně si myslím, že chybělo sebevědomí, pak klid na míči a samozřejmě také komunikace. Protože kdybychom na hřišti lépe komunikovali, tak by to dopadlo lépe. Iks situací mohlo dopadnout jinak.

Premiéru na Andrově stadionu měl stoper Vít Beneš rozporuplnou, dal gól, ale Sigma i přesto prohrála.

Foto: Petr Pelíšek

Dal jste branku hned v prvním mistrovském utkání za Sigmu. Je alespoň tohle pro vás pozitivum?
Neřekl bych. Kdyby to skončilo jedna jedna, tak se na to dívám úplně jinak. Ale takhle … Je tam sice gól, ale spíš je tam ta bolest, že jsme prohráli.

A jak jste při tom gólu vůbec dostal míč do brány? Protože jste byl docela z úhlu a to zakončení byli takové akrobatické.
No … Byl to centr na zadní, byla tam velký chumel hráčů. Viděl jsem, že to na mě jde, ani Vlasta Hrubý nevybíhal. Upřímně – neříkám, že jsem to chtěl hrát do brány, chtěl jsem hlavu jen nějak vyklonit a vrátit to před bránu. Ale už jsem se k tomu lépe nedostal, tak to šlo přímo do brány.

Chtěli jste po tom srovnání ještě ten zápas zlomit, otočit stav a vyhrát? Nebo už spíše jen pohlídat ten bod?
Ze začátku jsme hlavně nechtěli bláznit, protože známe sílu Jablonce. Nechtěli jsme to otevřít, chtěli jsme už být těch posledních pár minut klidnější. Ale dopadlo to tak, jak to dopadlo, takže jsme klidnější nebyli.

Překvapil vás Jablonec po dvou letech? Sebevědomím, herním projevem.
Sledoval jsem je. A nepřekvapil mě. Tohle Jablonec svým způsobem zdobí už roky. Rychlá kombinace. Jejich levá strana je ohromně silná.

Hodně se mluvilo o tom, jaká bude vaše spolupráce s Václavem Jemelkou. Jak vám to teda šlo?
Samozřejmě to nebyla jenom špatná spolupráce mě a Vency, ale celé obranné sestavy, všech, kdo tam v těch chvílích byli.

Sigma teď není zrovna v komfortním rozpoložení.
Je to velká rána. Ale nějak to do sebe musíme dostat. Musíme hlavně začít v tréninku. Teď na Bohémce to bude ještě větší boj. Pro nás bude důležitý každý zápas, musíme to uválčit už na Bohémce.

Autor článkuPetr Pelíšeksport@olomouc.cz

Petr Pelíšek
Reklama

Obuv HULMAN

Katalog firem » Obchod

LETNÍ VÝPRODEJ OBUVI ZAHÁJEN.

SLEVY 20-70 %.

Obuv Hulman
Denisova 19
772 00 Olomouc
otevřeno:
Po-Pá-9-17 hod.
So - 09-12 hod.
www.obuvhulman.cz