Reklama

Pondělí 28. září 2020, svátek má Václav (dnes je Den české státnosti), venku je 9.8 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Bazén je mimo provoz, střechu poškodil silný vítr

Zprávy z regionu

6.2.2020

Autor: red

Silný vítr ve středu 5. února poškodil krytinu střechy plaveckého stadionu. Krytý bazén a sauna jsou proto uzavřené, dětské Aquacentrum Delfínek zůstává v provozu. Bazén by měl být veřejnosti znovu otevřen po provizorní opravě střechy nejpozději v pondělí.

Foto: www.olomouc.eu

K utržení krytiny na severní, návětrné straně střechy došlo ve středu v odpoledních hodinách vlivem silných poryvů větru. Uvolněnou krytinu následně zajistili profesionální hasiči. Nyní už probíhá prozatímní oprava a upevnění krytiny, současně se připravuje celková oprava střechy, kterou už vloni poškodilo krupobití.

Ve čtvrtek dopoledne na místě proběhla schůzka za účasti zástupců společnosti Olterm, radnice a stavebních techniků. "Ověřili jsme stav střechy, situace je momentálně pod kontrolou. Provozovatel ji řeší tak, aby mohl být co nejdříve obnoven provoz a současně samozřejmě zajištěna bezpečnost návštěvníků," uvedl náměstek primátora Matouš Pelikán.

Podle dnešní dohody bude plavecký stadion uzavřený pravděpodobně do konce tohoto týdne. Pro aktuální informace o obnovení provozu sledujte webovou stránku.