UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!
Basketbalisté v derby přetlačili Ostravu
Na skvělé vystoupení v Děčíně dokázali navázat basketbalisté BK REDSTONE Olomoucko v utkání proti Ostravě v rámci 5. kola Kooperativa NBL. Hanáci svého soupeře po dobrém výkonu porazili 97:88 a uspěli podruhé v řadě.
Od začátku trápil domácí především Williams. Po jeho trojce za stavu 1:9 Olomoucko bralo první oddechový čas. Nápor Ostravy přesto pokračoval a Hanáci najednou prohrávali 8:17. Pak se ale nadechli k mohutné ofenzivě a sérii sedmi bodů se přiblížili na rozdíl koše. Nová huť vzápětí odpověděla a zajistila si šestibodové vedení, koncovku čtvrtiny však pro sebe získali domácí. Po Feštrově trojce s klaksonem upravili na 20:21.
Hned na začátku druhé desetiminutovky se z dálky trefil Škranc a tým BK REDSTONE poprvé vedl. Náskok pak chvílemi navýšil na rozdíl pěti bodů, víc Nová huť nedovolila, sama naopak udeřila a po koši Williamse si v 16. minutě vzala zpět těsné vedení. Sestava Olomoucka reagovala prakticky okamžitě. Agresivní hrou se dostávala pod koš a bodovala z nájezdů nebo trestných hodů po hostujících faulech. Tomu odpovídalo poločasové skóre 45:39.
V polovině dvaadvacáté minuty McBrayer trojkou zařídil Olomoucku vedení 50:41, na dvouciferný rozdíl se ale jeho tým nedostal a Nová huť i v dalších minutách držela naději na dobrý výsledek. Ve 27. minutě dokonce snížila na rozdíl jediného bodu. V těžké situaci to vzal na sebe McBrayer a především s jeho pomocí se průběžný stav dostal na výsledek 73:63 po třiceti minutách.
Na dobrou pasáž vzápětí navázal střelou z dálky Feštr a ve 33. minutě stejný hráč upravil na 79:64 a natáhl náskok svého týmu na patnáct bodů. Ani za tohoto stavu to Nová huť nezabalila a začala se pomalu přibližovat. Na konci 37. minuty prohrávala o devět bodů, pak ale hostující kouč dostal technickou chybu. Ta byla potrestána třemi body, BK REDSTONE navíc získal klid do koncovky a zaslouženě získal druhé vítězství v sezoně.
Autor článkuPetr Pelíšeksport@olomouc.cz

ORANGE OPTIK
Katalog firem » Obchod » Oční optika

Termín akce
Měsíc ČERVENEC
- SLEVA 60% na kompletní dioptrické brýle
- AKCE 1 + 1 NA SLUNEČNÍ BRÝLE ZDARMA (▀̿Ĺ̯▀̿ ̿)
Podrobné informace:
ORANGE OPTIK OLOMOUC LAFAYETTOVA 5
Při nákupu kompletních brýlí, MĚŘENÍ ZRAKU ZDARMA!!!
Platba možná hotově, kartou, benefity i na fakturu.
Tel.:777 446 929
EMAIL: olomouc@orangeoptik.cz

1.8.2025
Sigma hraje podruhé v řadě doma, čeká ji Liberec
Tipy na víkend
1.8.2025
Tipy na víkend: Gulášobraní, letní festivaly, Hororová noc i šermířský víkend na Plumlově
Sport
31.7.2025
Sigma získala na hostování Muhamed Tijani ze Slavie
Kultura
31.7.2025