Reklama

Čtvrtek 11. srpna 2022, svátek má Zuzana, venku je 17.5 °C

BK REDSTONE vstupuje na evropskou scénu

Sport

21.7.2022

Autor: Petr Pelíšek

Poprvé v historii bude hrát basketbalový klub BK REDSTONE Olomoucko evropskou soutěž. Představí se ve skupině B Alpe Adria Cup, v němž startují týmy ze Slovinska, Chorvatska, Polska, Rumunska, Slovenska a Rakouska. Českou republiku, vedle Olomoucka, reprezentuje Kolín a Pardubice.

„Zkušenosti českých klubů s Alpe Adria Cup jsou výborné, rozhodli jsme se to také zkusit. Chceme, aby se náš klub výkonnostně posouval, měření sil s kvalitními evropskými soupeři je cesta, tak toho dosáhnout,“ uvedl sportovní manažer BK REDSTONE Michal Pekárek.

Hráči Olomoucka v základní skupině narazí na slovinskou Iliriu sídlící v Lublani, chorvatský GKK Šíbenka a rakouský BC GGMT Vídeň.

„Vesměs jde o silné a dostatečně atraktivní soupeře. Slovinsko je basketbalovou velmocí, stejně jako v Chorvatsku je basketbal nejoblíbenějším sportem. Vídeň má silné ekonomické zázemí a tomu odpovídá kvalita kádru. Čekají nás těžké zápasy,“ uvědomuje si sportovní manažer Hanáků.

Ve skupině budou hrát soupeři dvakrát systémem doma – venku, dva nejlepší postoupí do další fáze soutěže. „Boje o postup se rozhodně nevzdáváme. Dostat se do play – off by byl pěkný úspěch a na ten se pokusíme dosáhnout,“ naznačuje ambice týmu generální manažer BK REDSTONE Libor Špunka. „Osobně se těším na zápas s chorvatským soupeřem. GKK Šibenka je nástupce KK Šibenik, kde vyrostl legendární Dražen Petrovič. Bude příjemné zahrát si s jeho následovníky,“ řekl Špunda.

Autor článkuPetr Pelíšeksport@olomouc.cz

Petr Pelíšek
Reklama

EWEREL - Svítidla, osvětlení, světelné studio

Katalog firem » Obchod » Svítidla

SLEVA 50 -75% NA MNOHA POLOŽKÁCH

+ DALŠÍ SLEVY

KRÁSNÁ KVALITNÍ DESIGNOVÁ SVÍTIDLA

MIMOŘÁDNÁ PŘÍLEŽITOST K NÁKUPU ŠPIČKOVÝCH VYSTAVENÝCH
SVÍTIDEL.

PROBÍHÁ OBMĚNA PRODEJNY Horní lán 12a, Olomouc

Pomůžeme Vám se světelnými rozvody aby se na žádné potřebné
místo u Vás doma nezapomnělo.

Poradíme s výběrem svítidel, aby světla bylo dost
nebo naopak málo. Podle určení.


V naší nabídce najdete moderní úsporná svítidla, lustry, lampy, stropní svítidla, exteriérová svítidla, LED pásky a mnoho dalšího.

www.ewerel.cz