Reklama

Sobota 2. prosince 2023, svátek má Blanka, venku je -1.9 °C

BK REDSTONE vstoupil do sezony vysokou porážkou

Sport

23.9.2023

Autor: Petr Pelíšek

Nymburk, který touží po návratu na ligový trůn, byl soupeřem BK REDSTONE Olomoucko v úvodním kole nového ročníku Kooperativa NBL. Oslabená sestava, ve které chyběli dva důležití hráči, se držela dvacet minut. Nakonec prohrála vysoko 68:108, když nenašla recept na agresivní obranu soupeře.

Ve třetí minutě velice slušně zaplněná Čajkaréna explodovala, když Feštr zařídil domácím vedení 5:4 po přesné trojce. Radost ale domácím dlouho nevydržela. Nymburk nasadil pekelné tempo a rychle se dostal před svého soupeře. V průběhu šesté minuty už po koši s faulem Hanáci prohrávali 10:20. Nymburk pak odskočil až na rozdíl dvanácti bodů, v závěru čtvrtiny se však hráči Olomoucka zvedli a snížili na 21:28.

V náporu basketbalisté BK REDSTONE pokračovali také na začátku druhé periody a snížili až na rozdíl čtyř bodů (26:30). Nymburk však v následujících minutách ukázal, že pro novou sezonu složil opravdu vyrovnaný a kvalitní tým. Hrál ve vysokém tempu a Olomoucko drželo krok silou vůle. V poločase přesto drželo přijatelný výsledek 39:52.

Po pauze rychle hosté z Polabí udeřili a po dvou minutách vedli o osmnáct bodů. Basketbalisté BK REDSTONE se v těchto okamžicích nedokázali střelecky prosadit a první body ve třetí čtvrtině zaznamenali až za stavu 39:61 po čtyřech minutách. Tento krátký úsek Nymburk definitivně uklidnil. Výběr Olomoucka po třiceti minutách prohrával 48:77, když během desetiminutovky zaznamenal jen devět bodů.

Do závěrečné části Hanáci vstoupili s cílem vylepšit svůj bodový příspěvek a díky rychlým trojkám Škrance a Matthewse se to zpočátku částečně podařilo. Na korekci výsledku to nestačilo, hosté navíc v závěru oslavili i stovku.

„Především na začátku zápasu tam byly pozitivní věci, na kterých můžeme v dalších zápasech stavět. Ve druhém poločase tam ale byly situace, které už jsme tolik nezvládali, především mentálně. Fyzické problémy tam až takové nebyly. Některé věci byly opravdu nepřijatelné, na tom ještě potřebujeme zapracovat,“ řekl Andy Hipsher, trenér BK REDSTONE Olomoucko.

Autor článkuPetr Pelíšeksport@olomouc.cz

Petr Pelíšek
Reklama

Vytásek - zemní a výkopové práce, autodoprava

Katalog firem » Služby » Stavebnictví » Zemní práce, odvoz stavební suti a odpadů

Provádíme zemní a výkopové práce, demolice. Kontejnerová doprava, odvoz a uložení sutě, zeminy, betonu, terénní úpravy, autodoprava. Nákladní a kontejnerová doprava, velkoobjemové přesuny...