Neděle 17. října 2021, svátek má Hedvika, venku je 3.3 °C

BK REDSTONE na druhou výhru čeká

7.10.2021

V 6. kole Kooperativa NBL hráli basketbalisté BK REDSTONE Olomoucko doma v Čajkaréně proti Pardubicím. Hanáci odehráli vyrovnaný první poločas, ale přesto se nedočkali druhého vítězství v sezóně, prohráli vysoko 55:79.

Zpočátku byl zápas srovnaný. Ale pak Pardubice třemi trojkami ze závěru první čtvrtiny založily na trhák 18:29 a v ofenzivě dlouho zaseklí domácí, bez křídla Halady, naopak už s novým srbským power forwardem Balšou Dragovičem, se dlouho nemohli nastartovat. Pak se ale přece zaktivizovali a z útočných doskoků otočili na 34:33. Hostům však jasně patřila třetí čtvrtina (9:22), potáhli ji Walton se Šafarčíkem, tým zabral v obraně a na útočném doskoku a z úniku na 42:60 se odrazil ke klidnému zbytku utkání.

”Nikdy mě nenapadlo, že povedu tým, který bude mít strach střílet. Tentokrát se to stalo. Pardubice hrály dlouho zónu a proti té se prostě střílet musí. Další problém byl v naší obraně. Na doskoku jsme nebyli dostatečně dobří, což bylo klíčové. Soupeř měl v útocích i třetí střely. Nad tím se musíme zamyslet. V obraně je to válka, kterou prostě musíme podstoupit, jinak nebudeme úspěšní,“ řekl Robert Skibniewski, trenér BK REDSTONE Olomoucko.

„V obraně jsme nepodali výkon, který by mohl stačit na úspěch. Náš doskok byl hodně špatný. Navíc jsme se v útoku dopouštěli hrozných ztrát. Hra se nám rozsypala, tak jsme si vstup do nového ligového ročníku nepředstavovali,“ uvedl kapitán BK REDSTONE Lukáš Feštr.

BK REDSTONE Olomoucko - Pardubice 55:79 (18:23, 34:38, 43:60)