Reklama

Úterý 25. ledna 2022, svátek má Miloš, venku je -0.4 °C

Absurdní satira na současné politické poměry v sobotu na Divadelní Floře

Kultura

3.12.2021

Autor: red

Mrazivá komedie ZÁMEK NA LOIŘE, kterou dramatik Roman Sikora naplnil svérázným, jízlivým humorem za hranou vší korektnosti, reflektuje veskrze aktuální sociální témata – od alkoholismu a konzumu až po fenomén zelených vdov. Výstižný komentář k českému lokajství i buranství novodobých "elit" v režii Michala Háby uvádí festival Divadelní Flora v sobotu 4. 12. v 19 hodin v Moravském divadle.

Foto: Patrik Borecký

Zámek na Loiře není žádným zámkem z pohádky, nýbrž moderní pozlacenou klíckou věznící životy a sny jeho obyvatel. Milostpaní – nepohodlná manželka nejmenovaného českého ministra – je zde lapena, aby muži nedělala ostudu. V nepřiznaném vyhnanství je jí dopřána pouze společnost tělesného strážce, kuchaře a dvou lokajů v klasicistních parukách, kteří jsou pro peníze ochotni zapomenout i na svou vlastní důstojnost.

Inscenace Michala Háby je naléhavou společenskou výpovědí, která jen jakoby mimoděk prosakuje mezi nekonečnými, repetitivními promluvami postav. Mrazivá komedie, již dramatik Roman Sikora naplnil svérázným, jízlivým humorem za hranou vší korektnosti, reflektuje veskrze aktuální sociální témata – od alkoholismu a konzumu až po fenomén zelených vdov. Hábova nadčasová politická satira je brilantním výsměchem českému buranství a snobství novodobých samozvaných "elit".

Vstupenky na představení zakoupíte zde →

Reklama

EWEREL - Svítidla, osvětlení, světelné studio

Katalog firem » Obchod » Svítidla

LIKVIDACE VIRU COVID19 BEZ CHEMIE

UVC germicidní lampa je určená k dezinfekci vnitřních prostor. Likviduje viry, bakterie, roztoče, plísně a jiné mikroorganismy. Dálkové ovládání.
Zásah až 60 m².

OBJEDNEJTE na:

https://www.kvalitni-svitidla.cz/svitidla/g ermicidni-lampy/prezent-uv70416-germicidni- lampa/#description

nebo VYZVEDNĚTE v :

SVĚTELNÉ STUDIO na Horním lánu 12a ( proti Ternu )


V naší nabídce najdete moderní úsporné lustry, lampy, stropní svítidla, exteriérová svítidla, LED pásky a mnoho dalšího.

www.ewerel.cz