Reklama

Pátek 10. července 2020, svátek má Libuše, Amálie, venku je 16.6 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Čtvrtek bude patřit nevidomým a organizacím, které poskytují sociální a další služby zrakově postiženým

Tipy a názory

12.11.2019

Autor: red

Olomoucké organizace poskytující sociální služby lidem se zrakovým postižením pořádají Den otevřených dveří 2019. Ten se uskuteční při příležitosti Mezinárodního  dne  nevidomých.

14. listopadu od 8:00 do 18:00 se veřejnosti otevřou dveře na I. P. Pavlova 69 - areál Jalta, kde sídlí organizace Tyfloservis, o.p.s., TyfloCentrum Olomouc, o.p.s., Oblastní odbočka SONS ČR, z. s. a prodejna SONS, Tyflopomůcky. Tyto organizace poskytují komplexní podporu a poradenství osobám se závažným postižením zraku a jejich rodinným příslušníkům. Příchozí návštěvníci se mohou těšit na prezentaci organizací, speciálních kompenzačních pomůcek včetně moderních technologií, které usnadňují život lidem se zrakovým postižením. Nebudou chybět ukázky zvládání situací každodenního života, simulace zrakových vad či haptické mapy. Rovněž se lidé dozví, jak správně provázet nevidomého, kterému by chtěli nabídnout například na ulici pomoc nebo jak postupovat v případě získávání informací z oblasti odborného sociálního poradenství. Součástí celé akce bude i prezentace výrobků sociální firmy Ergones.

Cílem akce je ukázat veřejnosti, že i nevidomí mohou žít s využitím speciálních pomůcek a služeb samostatný a důstojný život.

Akce nabídne i Prostějov

TyfloCentrum Olomouc, o.p.s. Regionální pracoviště Prostějov a oblastní odbočka SONS Prostějov zvou na výstavu Potmě, prezentaci svých služeb a program plný prožitků. Akce se uskuteční 14. 11. 2019 od 10:00 do 17:00 hodin v Městské knihovně v Prostějově.

TyfloCentrum Olomouc, o.p.s. Regionální pracoviště Prostějov (podkrovní sál):
VÝSTAVA POTMĚ
Vstoupíte do světa zahaleného tmou. Čeká vás dobrodružství v podobě poznávání věcí bez zraku pomoci ostatních smyslů. Součástí budou i jiné aktivity a po celou dobu vám budou k dispozici nevidomí průvodci a jejich vodicí pejsci. Vstupné dobrovolné.

Oblastní odbočka SONS Prostějov (čítárna):
"Pojďte se k nám podívat. Osahat si reliéfní obrázky. Zahrát si hry pro nevidomé a slabozraké. Prohlédnete si ručně pletené výrobky z pedigu, které si můžete i na místě zakoupit. Vyzkoušíte si kompenzační pomůcky, které jsou pomocníky pro každodenní život nevidomého či slabozrakého člověka," lákají organizátoři.

Reklama

PLAN B

Katalog firem » Restaurace, stravování » Bary a kavárny

Nekuřácký bar v historickém centru Olomouce.