Reklama

Úterý 2. června 2020, svátek má Jarmil, venku je 15.4 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Čerti z Rakouska, Bohuš Matuš, Maxíci i živý betlém. Podívejte se, jaké budou letos Vánoce na Floře

Tipy a názory

27.11.2018 aktualizováno 7.12.2018 09:09

Autor: red

Tradiční vánoční trhy se zábavným doprovodným programem Vánoce Flora 2018 se budou konat již po osmatřicáté, a to od 14. do 19. prosince. Na návštěvníky, pro něž je vstup zdarma, čeká pekelná show s čerty z Rakouska, vystoupení Bohuše Matuše, skupiny Maxíci či Karolíny Stiborové. Program doplní živý betlém, karikaturista, fotokoutek a vánoční trhy s bohatým výběrem vánočních stromků, dekorací a dárků.

Foto: Flora Olomouc

Kompletní program na všechny dny naleznete ZDE.

Pravá atmosféra příchozích Vánoc zavládne na olomouckém výstavišti v pavilonu A a jeho přilehlých venkovních prostorách ve dnech 14. až 19. prosince. Otevřeno bude denně od 9 do 18 hodin, jen poslední den se výstaviště uzavře v 16 hodin. Letošní pojetí nabízí vše od vánočních trhů přes adventní floristiku až po kulturní zážitek pro všechny. "Vánoce na Floře se snažíme okořenit každodenním zajímavým programem. Návštěvníci mají možnost se nejen inspirovat a nakoupit vánoční dárky, ale i strávit zde čas u horkého punče či něčeho dobrého a zpříjemnit si den vystoupením nebo koncertem," prozradila pointu Vánoc na Floře její garantka Dagmar Maixnerová. "Ani letos nezapomínáme na naše nejmladší návštěvníky. Ve spolupráci se ZOO Olomouc se mohou děti v živém betlému potěšit s ovcemi kamerunskými, kozami kašmírskými a lamami. Univerzita Palackého v Olomouci si pro děti i dospělé připravila odpočinkovou zónu s výtvarnými dílnami a půjčovnou deskových her. To vše na galerii pavilonu A, kde pro zájemce nebudou chybět knihy zapůjčené z knihovny města Olomouce či fotokoutek s nápaditými vánočními rekvizitami," doplnila program pro nejmenší Maixnerová. Po celou dobu vánočních trhů bude akademický malíř Viliam Široký malovat portréty a karikatury příchozích návštěvníků a ti letos poprvé mohou využít i služeb mobilního bankomatu.

Adventní čas podtrhnou vánoční stromečky ozdobené žáky základních škol z Olomouce. Nejnápaditěji nazdobený strom bude ohodnocen a odměněn odbornou porotou. Do hodnocení se mohou zapojit i samotní návštěvníci, jelikož po pátečním ukončení soutěže budou stromečky krášlit prostory pavilonu A. Z bohatého doprovodného programu se mohou děti těšit už v pátek 14. prosince od 13:30 na loutkové představení Rusalka. Od 15:30 pódium v pavilonu A rozpálí pekelná show čertů z Rakouska, kteří budou spolu s hudebními a kouřovými efekty bavit nejen dětské publikum. Sobotní odpoledne 15. prosince bude patřit dětským mažoretkám a jejich tanečním vystoupením, které mohou diváci podpořit od 14 do 15 hodin. Představí se hned tři skupiny mažoretek z Domu dětí a mládeže v Olomouci a dvě skupiny mažoretek z Lošova.

Květinami a jehličím provoní prostory pavilonu A floristka Jarmila Marková. Ta zde v neděli 16. prosince od 10 hodin povede atraktivní workshop aranžování vánočních svícnů. Návštěvníci budou mít příležitost vyzkoušet si i vlastní aranžérské dovednosti. Od 14 hodiny se mikrofonu ujme Slávek Boura a svým moderátorským slovem podpoří dětské domovy v dovednostní soutěži, kterou již tradičně pořádá Charita dětem z Litomyšle. Akci svým vystoupením zpestří ve 14 hodin zpěvačka, klavíristka a flétnistka Karolína Stiborová, na kterou od 14:30 naváže muzikálový zpěvák Bohuš Matuš. V 15:00 rozezpívá publikum romantický tenor Hynek Tom a nedělní kulturní program završí od 16:40 diskotéka s dětskými hity skupiny Maxíci. Pro děti je připravena i western show.

Hudebně-dramatické studio při Moravském divadle Olomouc se představí na pódiu v pondělí 17. prosince od 14 do 15 hodin se svým pásmem koled a dramatického čtení. Od 15 do 16 hodin naváže Dům dětí a mládeže Olomouc se svým tanečním vystoupením ve stylu street dance. V úterý v 10 hodin se mohou děti těšit na loutkové představení O pejskovi a kočičce, na které naváže slavnostní vyhlášení soutěže o nejnápaditěji nazdobený vánoční strom, pořádané Magistrátem města Olomouce. Odpolední program bude patřit širokému spektru umění ZUŠ Žerotín v Olomouci. Od 14 do 17 hodin se mohou návštěvníci těšit na flétnovo-kytarový soubor, taneční vystoupení i soubor příčných fléten. Bohatý kulturní program Vánoc na Floře završí ve středu 19. prosince od 10 hodin koncert žáků Waldorfské školy a od 13 do 13:45 pak koncert pěveckého sboru ZŠ Řezníčkova Olomouc.

Foto: Výstaviště Flora

"Návštěvníci mají možnost inspirovat se a nakoupit vánoční dárky, dát si vánoční punč či něco dobrého a zpříjemnit si den vystoupením nebo koncertem," uzavřela Dagmar Maixnerová.