Reklama

Úterý 29. září 2020, svátek má Michal, venku je 10.5 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Tipy na výlety po Olomouci a okolí: užijte si léto u vody, při plavbách, s adrenalinem i kulturou

Tipy a názory

4.7.2018

Autor: Zuzana Doleželová

Léto je v plném proudu. Pokud uvažujete, kam se vydat na víkend, na prázdniny, nebo třeba jen kam zajít odpoledne po práci užít si sluníčko, čerstvý vzduch a nějakou tu zábavu, podívejte se na náš přehled zajímavých lokalit, které v okolí i v samotném centru Olomouce stojí v létě za to...

Zábava v centru města 

Plavby Olomouc

Plavby: na základě rezervace
Kontakt: www.plavbyolomouc.cz

Plavby po Moravě vstoupily letos do čtvrté sezony. V souvislosti se stavbou protipovodňových opatření se jen změnila trasa plavby. Zázemí provozovatelé nově našli u občerstvení Posezení U vodníka. Pokud si chcete užít netradiční pohled na místo, poslechnout něco z historie, pokochat se klidnou hladinou řeky, pobavit se s přáteli nebo podniknout nezapomenutelnou rozlučku se svobodou, určitě jste tady správně! :)

Plavbu jsme sami vyzkoušeli a rozhodně všem doporučujeme! :)

Foto: Jan Procházka

Ološlap

Jízdy Ološlapem: je třeba rezervace; historické jízdy až do září
Kontakt: www.oloslap.cz

A hned další skvělý tip od již zmíněného provozovatele! Jestli toužíte po netradičním zážitku v centru města, nebo chcete vaše přátele seznámit s historickým centrem, oslavit narozeniny či se rozloučit se svobodou, pak je Ološlap skvělou volbou. Slouží také jako pojízdný pivní bar. Během jízdy tak můžete sledovat krásy města za doprovodu hudby a osvěžit se pivem z pivovaru Chomout. Fajn zábava zaručena!

Aquapark Olomouc

Adresa: Kafkova 526/21
Otevírací doba: vnitřní areál 09:00-21:00, venkovní areál 09:00-19:00
Kontakt: www.aqua-olomouc.cz

Tento nevšední areál vodních atrakcí a relaxace návštěvníkům nabízí zajímavé adrenalinové a relaxační zážitky, odpočinkové zóny, masáže a solária v rámci jednoho komplexního provozu tvořeného vnitřní bazénovou halou a venkovním areálem s travnatými rekreačními plochami, kde si můžete vychutnávat sluneční paprsky, nebo si na hřišti zahrát plážový volejbal. Velmi oblíbený je také tobogán a skluzavka. Pokud nehodláte trávit dovolenou někde u moře či u rybníka, aquapark je dobrým tipem na dobré koupání přímo ve městě. 

Co třeba vyrazit na bazén?

Foto: Jan Procházka & Klára Pomajbíková

Resort Krásná Morava

Adresa: Jarmily Glazarové
Kontakt: www.krasnamorava.cz

Areál na březích Mlýnského potoka je úžasným místem v blízkosti centra Olomouce. Nabízí ubytování, půjčovnu sportovních potřeb i prostor pro spoustu zábavy. Můžete tu přespat při sjíždění řeky, je možné tady grilovat, pořádat firemní akce i rodinné oslavy. Přestože je resort uprostřed přírody, nechybí tu kompletní zázemí včetně WC a sprch, elektrických zásuvek a dalších služeb. Taková oáza ve městě. Navíc když si vezmete, že vám tu půjčí loďku a vy si můžete užít skvělý den s rodinou nebo s přáteli...

Kaprodrom

Adresa: za ulicí Andělská, Olomouc
Otevírací doba: denně 08:00-22:00
Kontakt: www.kaprodromklub.cz

Ideální tip pro celou rodinu. Tady zažijete nejen vzrušující chvíle při rybolovu, ale najdete tu i klid a odpočinek v přírodním areálu kousek od centra Olomouce. Pro nejmenší je zde lanové centrum, pískoviště a spousta dalších atrakcí. Dobré jídlo si můžete dát v restauraci, kde se pro vás připravují čerstvé ryby a jiné grilované speciality. A i když třeba nerybaříte, můžete využít koupání, pramice, houpačky, pétanque, stolní fotbálek a další. Ideální na prázdninové odpoledne...

Toužíte si chytit vlastní rybu, nebo se spokojíte s už ugrilovanou? Možné je oboje...

Foto: Jan Procházka

Segway

Adresa: 28. října 11
Otevírací doba: denně 09:00-21:00 / doporučena rezervace
Kontakt: www.segway-olomouc.cz

Jestli toužíte poznat město trochu jinak, pak se vydejte na zážitkové a poznávací projížďky centrem i po okolí s průvodcem na SEGWAY. "Pro všechny turistické projížďky nabízíme ZDARMA službu bezdrátového Audioprůvodce v sedmi světových jazycích. Pro skupiny 4-6 lidí je zde automatická sleva 20 % na všechny projížďky," říkají majitelé. My jsme segway vyzkoušeli a stojí to za to!

Segway může být dobrou zábavou na odpoledne ve městě...

Foto: Jan Procházka

Minigolf Olomouc

Adresa: areál LOKO, 17. listopadu 3
Otevírací doba: červenec-srpen: pondělí-pátek 10:00-20:00; sobota, neděle, svátky 10:00-20:00
Kontakt:  www.minigolfolomouc.cz

Minigolf se pyšní tím, že je atrakcí pro všechny od jednoho roku do stovky. Pokud si chcete užít s rodinou či partou přátel zábavu na čerstvém vzduchu, ale zároveň máte soutěžního ducha, určitě sem zajděte. V případě nepříznivého počasí je výhodou to, že minigolf se hraje také v Olomouc City, a to po celý rok.

Minigolf láká dospělé i děti. Když je venku pěkné počasí, ideální zábava...

Foto: Jan Procházka

Paintball game Olomouc

Adresa: Tř. Míru 1
Otevírací doba: dle rezervace
Kontakt: www.pgo.cz

Tip pro všechny, kteří milují adrenalin. Paintballový areál je vybudován v prostorách Tereziánské pevnosti postavené v roce 1854. Díky dispozici pevnosti si můžete zahrát uvnitř ve dvou patrech, z čehož přízemí je kompletně nasvíceno. Dále si můžete zahrát venku na hřišti z vojenských beden nebo na travnatém hřišti s nafukovacími překážkami. Zábava zaručena.

Paintball - to je adrenalinová zábava, která vás vtáhne od prvního okamžiku.

Foto: Jan Procházka

Kam na výlet v okolí
 

Zoologická zahrada

Adresa: Darwinova 29, Svatý Kopeček
Otevírací doba: červenec-srpen 09:00-18:00
Kontakt: www.zoo-olomouc.cz

Zoo na Svatém Kopečku je oblíbeným cílem výletů zejména rodin s dětmi. Místní zoologická zahrada patří k těm nejhezčím. Rozprostírá se v příjemném, zalesněném prostředí a v současnosti chová téměř 1800 kusů celkem 380 druhů zvířat. Nabízí možnost prohlídky vzácných druhů živočichů v šesti pavilonech a mnoha dalších výbězích a expozicích, okružní jízdu vláčkem nebo unikátní, 32 metrů vysokou vyhlídkovou věž (nic pro slabé nátury). Velkou výhodou je občerstvení takřka na každém rohu. Ráj pro děti i dospělé... :)

DOPORUČENÍ: Pokud se sem chystáte o víkendu, připravte se, že je tu opravdu hodně lidí a nemusí se vám podařit zaparkovat. Doporučujeme proto použít autobusovou dopravu. Jízdní řád naleznete zde.

Zoo je tradičním cílem výletníků. A ta na Svatém Kopečku je opravdu krásná.

Foto: Jan Procházka

Lanový park Veverák

Adresa: 100 m za východem ze ZOO
Otevírací doba: denně 09:00-18:00, dopoledné sleva 20 %
Kontakt: www.veverak-kopecek.cz

Lanový park se nachází 100 metrů od východu ze ZOO za dětským hřištěm. Nabízí celkem 47 překážek rozdělených do třech tras (DĚTSKÁ, JUNIOR, ZÁKLADNÍ) určených nejširší veřejnosti – dětem od 100 cm výšky, mládeži, dospělým, jednotlivcům i kolektivům, sportovním klubům, zájmovým kroužkům a všem, kteří chtějí zažít nevšední dobrodružství v korunách stromů. Nově vybudovaná DĚTSKÁ trasa je vybavena speciálním systémem jištění a je určena pro děti již od 100 cm. Zábava zaručena :)

Tady se vydovádí nejen děti... :)

Foto: Jan Procházka

Ski areál Hlubočky

Adresa: Školní 126, Hlubočky
Otevírací doba: denně 10:00-19:00
Kontakt: www.skiarealhlubocky.cz

Ač název areálu napovídá, že o zábavu je v Hlubočkách postaráno zejména v zimě, opak je pravdou. Najdete tady jedinou bobovou dráhu podobného typu na Moravě. Ale pozor, za deště se nejezdí!

Bobová dráha a pak pěkná procházka. Ideální tip na výlet.

Foto: Jan Procházka

Resort Hrubá Voda

Adresa: Hrubá Voda
Otevírací doba: pondělí-čtvrtek 09:00-18:00; pátek-neděle 09:00-19:00
Kontakt:  www.hrubavoda.cz

Asi 22 kilometrů od Olomouce, v údolí řeky Bystřice pod strmými kopci Oderských vrchů a Nízkého Jeseníku, najdete areál, kde je snad všechno, co potřebujete k dokonalé relaxaci. Je tu bobová dráha, dětské hřiště, minigolf, lukostřelecká aréna, disc-golf, víceúčelové hřiště, speciální Kamzíkova stezka mezi stromy, saunový svět, privátní wellness i ubytování. Dají se odtud také pořádat zajímavé výlety do okolí. Celý areál je dobře dostupný jak autem, tak vlakem. Ideální místo pro odpočinek...

Už jste zkoušeli discgolf?

Foto: Jan Procházka

Doubravský dvůr

Adresa: Nový Dvůr 243, Červenka 
Kontakt: www.doubravskydvur.cz

Statek Doubravský Dvůr se nachází nedaleko Litovle a navazuje na více než 400 let starou tradici zemědělského hospodaření. Od roku 2013 je součástí statku, na němž se chovají krávy holštýnského plemene, minimlékárna s vlastní prodejnou. Vzniklo tu i příjemné zázemí pro návštěvníky v baru na Dvorku, kde si můžete vychutnat dobrou kávu i s domácí zmrzlinou. Lze domluvit i prohlídka statku - a to jak zážitková pro děti, školní výlety, tak komentovaná prohlídka pro dospělé.

Hanácké skanzen

Adresa: Příkazy 54
Otevírací doba: červenec-srpen: 10:00-17:00 (denně mimo pondělí); září: 10:00-16:00 (denně mimo pondělí)
Kontakt: www.skanzen-prikazy.cz

Skanzen láká na běžné komentované prohlídky, dny hliněného stavitelství, interaktivní ukázky tradiční sklizně a výmlatu, kdy si sami návštěvníci mohou vyzkoušet tyto dříve běžné práce, v létě, o Vánocích a Velikonocích se zde konají řemeslné jarmarky, koncerty, filmové projekce, výstavy, divadelní představení a jiné kulturní akce. Zážitek dotvoří příjemná Hospůdka U Berana, která je otevřena během akcí.

S-PORT Véska

Adresa: Véska 91, Dolany
Kontakt: www.s-port.cz

Leží v krásném přírodním prostředí zasazeném na úpatí Oderských vrchů. V těsném sousedství se nachází místní sportovní areál, který zahrnuje golfové hřiště, tenisové kurty, víceúčelové hřiště, krytou halu a další aktivity. Ideální místo pro aktivní trávení volného času pro celou rodinu. A po aktivním odpočinku může následovat relax ve wellness.

S-Port Véska je oázou pro milovníky relaxu.

Foto: Jan Procházka

Lovecká chata

Adresa: Vodní 6, Horka nad Moravou 
Kontakt: www.naloveckou.cz

Lovecká chata v Horce nad Moravou je oblíbeným výletním místem se stylovou restaurací, ubytováním, zázemím pro nejrůznější setkání a společenské akce a  širokou nabídkou volnočasových aktivit. A co je fajn - mají tu i jízdárnu, takže se vy i vaše děti můžete povozit na koních.

Sluňákov

Adresa: Skrbeňská 70, Horka nad Moravou
Kontakt: www.slunakov.cz

Sluňákov je přesně tím místem, kam se vypravíte, když si chcete odpočinout od civilizace. V moderní nízkoenergetické budově se můžete ubytovat, konají se u také akce pro celé rodiny, například ekologické večery, tábory, také zajímavé programy či aktivity zaměřené environmentálně.

Plavby Přerov

Plavby: na základě rezervace
Kontakt: www.plavbyprerov.cz

Horká novinka: OLOLOĎ Kordulka zamířila na řeku Bečvu v Přerově. Nabídne výletníkům i místním doposud nepoznaný pohled na historickou část města z říční hladiny. Kromě pětačtyřicetiminutové poznávací plavby historickým Přerovem si můžete objednat i hodinovou soukromou plavbu. Loď může vyplout s minimálně 5 osobami na palubě. Přístaviště se nachází u Centra Mlýna.

Kordulka už kotví v Přerově.

Foto: Hana Žáčková

Hrad Sovinec

Adresa:Sovinec, okr. Bruntál
Otevírací doba: denně 09:00-17:00, pondělí zavřeno
Kontakt: www.hradsovinec.cz

Hrad Sovinec se nachází na jižním okraji masivu Nízkého Jeseníku, asi 13 kilometrů od Rýmařova. Počátky hradu se datují do první poloviny 14. století a ve své nynější podobě představuje unikátně zachovalou stavebně-technickou ukázku barokní vojenské architektury. Nabízí zajímavou podívanou nejen milovníkům historie, ale o víkendech se tu konají skvělé akce pro celé rodiny. Sledujte proto web, ať vám nic neuteče. :)

Hrad Bouzov

Adresa: Bouzov 8 Otevírací doba: 09:00-17:00 - záleží na zvoleném okruhu
Kontakt: www.hrad-bouzov.cz

Úžasnou podívanou nabízí také Bouzov. Romantický hrad byl založen na přelomu 13. a 14. století, do roku 1696 jej střídavě vlastnili příslušníci různých českých a moravských rodů, pak panství s hradem koupil Řád německých rytířů. Od roku 1945 je majetkem státu. V roce 1999 byl prohlášen za národní kulturní památku. Velmi často je vyhledávanou lokalitou filmařů. Stojí za návštěvu. ;)

Plumlov

Zámek Plumlov

Adresa: Zámecká 99
Otevírací doba: denně mimo pondělí 10:00-18:00
Kontakt: www.zamek-plumlov.cz

Plumlovský zámek byl postaven v letech 1680 až 1690 Janem Adamem z Lichtenštejna. Je zajímavý nejen svou historií, ale návštěvníky potěší také akce, které se tu přes léto konají. Sledujte zde, ať víte, kdy na zámek vyrazit.

Podhradský rybník - Camping Žralok

Adresa: Zámecká 99
Kontakt: www.camp-zralok.cz

Kemp najdete u břehu poklidného Podhradského rybníka. Výhodná poloha kempu v zalesněné přírodě mimo obec s možností koupání sem láká řadu turistů. Během sezony se zde koná řada zajímavých sportovních a kulturních akcí.

K létu patří koupání...

Foto: Depositphotos.com

Slezská Harta

Adresa: Leskovec nad Moravicí
Kontakt: www.slezskaharta.eu

Údolní nádrž Slezská Harta na řece Moravici nabízí řadu možností, jak aktivně strávit letní turistickou sezonu. Vyzkoušet můžete nejen koupání, ale i vyjížďky na loďkách, rybaření, jachting, windsurfing. Více zde.

Ať už se rozhodnete strávit volný čas kdekoliv, hlavně si ho užijte :)

Krásné léto!