Reklama

Sobota 4. prosince 2021, svátek má Barbora, venku je 1.3 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Za parkování ve městě už se zase platí

Zprávy z regionu

29.4.2020 aktualizováno 29.4.2020 10:59

Autor: Zuzana Doleželová, Jan Procházka

Už zase platí, že se za parkování platí. I tak by se dala stručně shrnout novinka pro všechny, kteří potřebují odstavit svůj automobil v parkovací zóně. Bylo totiž zrušeno krizové opatření vlády. Městská policie bude parkování kontrolovat od pondělí.

Ilustrační foto

Foto: Jan Procházka

"Začali jsme pracovat na technickém zprovoznění zóny placeného parkování," řekl primátor Mirek Žbánek. Platí to pro dnešek a zítřek. Hodina stání by tak opět měla být za třicet korun.

"Musíme nyní oživit parkovací automaty a upravit všechny dopravní značky a jejich dodatkové tabulky. Placení prostřednictvím alternativních platebních metod a SMS je již také k dispozici," uvedl ředitel městské policie Pavel Skalický a potvrdil, že strážníci opět začnou plnit kontrolní činnost. "Postupně odstraňujeme přelepy značek a spouštíme automaty. SMS systém už je též v provozu. Čili už to běží," upřesnil Žbánek. Na zoufalou parkovací situaci už si stěžovali hlavně obyvatelé, kteří žijí v zónách placeného stání, platí si parkovací karty a za současné situace často sami neměli kde zaparkovat. "Ta situace je už neudržitelná. Dáme lidem pár dnů, aby si zvykli, ale potom začneme s intenzivními kontrolami. Nechceme, aby nás auta převálcovala," řekl Žbánek.

Od příštího týdne se v úterý a ve čtvrtek v budově Namiro vydávají dlouhodobé parkovací karty a krátkodobé vjezdy do pěší zóny.

Ilustrační foto

Foto: Jan Procházka

Zuzana Doleželová, Jan Procházkaolomouc@olomouc.cz