Reklama

Sobota 4. prosince 2021, svátek má Barbora, venku je 1.2 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Vlastivědné muzeum funguje v online režimu a chystá i soutěž

Zprávy z regionu

23.3.2020

Autor: roc

Vlastivědné muzeum je sice zavřené, své nejzajímavější aktuální exponáty ale připravuje online. A pro své příznivce má i jednu novinku: soutěž o vstupenky.

Foto: VMO

Výstavy online

Prohlédnout si už teď můžete výstavu Čertovy obrázky a Tajemné sochy Velikonočního ostrova

“Máme za sebou čtrnáct dní od uzavření našeho muzea a první týden, kdy jsme se rozhodli ve spolupráci s portálem olomouc.cz a Týdeníkem Olomoucka, přinášet vám postupně jednotlivé nejzajímavější exponáty našich aktuálních výstav on-line,” zmínil mluvčí muzea Antonín Valenta.

První příspěvky se setkaly s pozitivním přijetím. “Budeme v tomto samozřejmě i nadále aktivně pokračovat. Ovšem to není vše! Od tohoto týdne budete mít také možnost se zúčastnit naší virtuální soutěže,” slibuje Valenta.
V současnosti Vlastivědné muzeum přináší týdně dva příspěvky toho nejzajímavějšího z výstav NEJVĚTŠÍ ZÁHADY A TAJEMSTVÍ SVĚTA a ČERTOVY OBRÁZKY ANEB NEODOLATELÝ SVĚT KARET.
“Pro všechny, kdo budou mít zájem se zúčastnit, vyhlašuje muzeum od tohoto týdne soutěž: budete moci vyhrát po dvou rodinných vstupenkách do Vlastivědného muzea v Olomouci, do Zámku v Čechách pod Kosířem a do Arboreta v Bílé Lhotě. Platnost vstupenek bude ode dne znovu otevření muzea, zámku i arboreta, po dobu dalších 12 měsíců,” prozradil Valenta.
Vždy v pátek budou na muzejním facebooku a v bleskovkách na olomouc.cz zveřejněny tři otázky vztahující se k zveřejněným příspěvkům daných on-line výstav. Odpovědi na dotazy budou soutěžící zasílat na emailovou adresu valenta@vmo.cz. “Navíc jeden ze soutěžících získá i překvapení…,” usmívá se Valenta. Slosování pak proběhne v pátek 24. dubna 2020 v 17:00 hodin. Ředitel muzea Břetislav Holásek společně s významnou osobností kulturního světa vylosují šest výherců v přímém přenosu, který bude streamován na muzejním facebooku.

roc

Reklama

OpenWine Latino Bar

Katalog firem » Restaurace, stravování » Bary a kavárny

Jsme první vinný bar v Olomouci. Navíc "Latino". Jeho duší je rodilý latinoameričan, Chilan Jorge Atisha, který se po 10 letech podnikání v oblasti importu kvalitních lahvových vín nejen z Ji...