Reklama

Sobota 4. prosince 2021, svátek má Barbora, venku je 1.5 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Vláda zakázala na dva týdny organizovaný sport

Zprávy z regionu

8.10.2020

Vládou vyhlášená opatření k omezení šíření koronaviru platí teprve od pondělí, ale už dnes bylo oznámeno jejich zpřísnění. Od zítřka se nesmí do posiloven, tělocvičen a bazénů, od pondělí bylo vládou zakázáno o veškeré organizované sportování a soutěže, s výjimkou těch mezistátních.

„Vedení asociace si v rámci nouzového stavu uvědomuje nebezpečí narůstajícího počtu pozitivně testovaných osob, na druhou stranu stále věříme, že je venkovní sport, za dodržení všech platných hygienických opatření, stále tou nejlepší možnou prevencí k pevnému zdraví nás všech.V tomto duchu se také FAČR snaží dlouhodobě komunikovat se zástupci Ministerstva zdravotnictví ČR i Národní sportovní agentury a vysvětlovat důvody pro neuzavírání soutěží a tréninků klubů a hráčů výkonnostního fotbalu,“ píše se ve vyjádření Fotbalové asociace České republiky na asociačním webu fotbal.cz na téma nucení zastavení soutěží.

„Čtvrteční rozhodnutí vlády v celé věci, s platností od pondělí 12. října, nezbývá než respektovat, zároveň ale doufáme, že bude časově omezeno jen na avizovanou dobu a budeme tak moci v soutěžích pod hlavičkou FAČR po této vynucené pauze následně pokračovat. Co se týká výjimky pro konání mezistátních zápasů, za tu jsme samozřejmě rádi, důležitou otázkou v této souvislosti samozřejmě ale zůstává, v jaké kondici do těchto utkání budou moci nastoupit hráčky a hráči z českých soutěží, pokud během následujících týdnů nebudou pravidelně herně vytěžovaní,“ dodává FAČR na svém webu.

Ligová fotbalová asociace (LFA), která řídí profesionální soutěže, s postupem vlády nesouhlasí. "Z dnešního rozhodnutí vlády ČR o zákazu pořádání sportovních akcí vyplývá, že nebude možné odehrát žádné soutěžní utkání v nejbližších dvou týdnech. LFA si plně uvědomuje závažnost stávající epidemiologické situace v ČR a již od prvopočátku teto krize se snaží v úzké kooperaci s ministerstvem zdravotnictví zcela nad rámec obecně platných opatření přijímat další preventivní opatření, aby mohla zajistit pokračování ligových soutěží, byť s velkými omezeními pro kluby i diváky a velkými finančními ztrátami," píše se na webu LFA. „Přestože představitelé vlády avizovali, že zpřísněná opatření se budou týkat volnočasových aktivit, a nikoliv podnikatelské činnosti, ve vztahu k profesionálnímu sportu je realita odlišná. Je třeba si uvědomit, že profesionální sport není v žádném případě volnočasovou aktivitou, ale odvětvím, které v ČR zaměstnává tisíce osob,“ řekl Dušan Svoboda, předseda LFA. „Všichni vnímáme hrozbu významných nárůstů nakažených osob ve společnosti. Rozumíme nutnosti na přechodnou dobu zakázat účast diváků na stadionu. Vlastní omezení konání zápasu ale dle našeho názoru postrádá opodstatnění. Profesionální fotbal v Česku patří mezi nejvíce chráněná prostředí v rámci cele společnosti. Hráči i realizační týmy jsou nepřetržitě testování a dodržují řadu přísných protiepidemiologických opatření. Budeme iniciovat jednání s vládními autoritami, aby svoje stanovisko přehodnotily. Jsme samozřejmě připraveni plně spolupracovat ve všech ohledech na dalším snížení rizika v našem již dnes minimálně rizikovém prostředí,“ podotkl Svoboda.

Reagoval také volejbalový svaz. „Na základě informací z dnešní tiskové konference ministra zdravotnictví Roman Prymuly budou od 12. 10. 2020, až na mezinárodní výjimky, přerušeny všechny sportovní soutěže. Jedná se o soutěže, jak amatérské, výkonnostní, tak i profesionální. Přerušení se momentálně vztahuje na 14 dní, tzn. do 26. 10. 2020, kdy po této době budou tato opatření vyhodnocena a upřesněna. Přesný výklad omezujících epidemiologických opatření očekáváme od Národní sportovní agentury,“ píše se na webu cvf.cz.

Hokejisté HC Olomouc využijí zákazovou extraligovou přestávku k tomu, aby se dali do pořádku. "Hráči a realizační mužstvo olomouckého A-týmu tento týden podstoupili testy na COVID-19 a u osmnácti otestovaných byl pozitivní nález. Celé A-mužstvo i realizační tým zamířily do karantény. Nejen z tohoto důvodu ale Kohouti neodehrají několik následujících utkání. Kvůli vládním opatřením z 8. 10. jsou s platností od 12. 10. přerušeny veškeré profesionální soutěže včetně zápasů Tipsport extraligy ledního hokeje. Toto opatření platné po dva týdny se týká také mládežnických tréninků i zápasů na ZS Olomouc," píše se v prohlášení na klubovém webu Mory.
(red)

Reklama

ARCUS ONKO A LYMFO CENTRUM

Katalog firem » Kultura a umění » Agentury, organizace

Jsme zdravotnické zařízení v oboru dermatovenerologie se specializací na komplexní léčbu lymfatického systému. Zabýváme se léčbou lymfedému, flebedému a otoky související s poruchou ...