Reklama

Sobota 4. prosince 2021, svátek má Barbora, venku je 1.2 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Vietnamská komunita darovala Olomouci 1 500 ušitých roušek

Zprávy z regionu

15.4.2020

Autor: red

Pětice vietnamských žen z Olomoucka, doplňovaná průběžně dalšími přáteli, vyrobila vlastními silami 3 817 roušek. Všechny rozdaly zdarma. Pro Olomouc jich bylo rovných 1 500.

Foto: www.olomouc.eu

"Zareagovaly jsme na výzvu olomoucké nemocnice na nedostatek roušek, kterou jsme objevily na internetu," uvedla Hang Pašáková. Dar v počtu 1 500 roušek, navíc kávu a sladkosti, předala spolu s přáteli a rodinnými příslušníky olomoucké radnici. Další roušky putovaly do fakultní nemocnice, na městskou policii, do Prostějova nebo do Litovle, která byla zcela uzavřena. 

"Zpočátku jsme šily z vlastních zdrojů, ale brzy nám začal docházet materiál. Naši přátelé nás ale podpořili, a pokud nám nedali látku nebo prostěradla, dali nám peníze, abychom si vše mohly nakoupit," popsala Hang Pašáková žijící v Olomouci. Střih pro šití roušek si ženy našly na internetu. Využily dva typy.

"Je neuvěřitelné, jak krize dokáže spojit lidi a obyvatele Olomouce bez rozdílu národnosti. Bezprostřednost daru vietnamské komunity je toho dokladem," uvedl primátor Mirek Žbánek. Vietnamská komunita čítá v Olomouci na 420 lidí. Vedení města roušky přidalo k těm, které pro Olomouc našili dobrovolníci. Všechny jsou nyní k dispozici ve vrátnici radnice v takzvaném rouškoboxu. Standardně jsou baleny v sáčcích po dvou kusech.