Reklama

Neděle 5. prosince 2021, svátek má Jitka, venku je 0.5 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

V kraji je aktuálně potvrzeno osmatřicet výskytů koronaviru, celkový počet nakažených stoupl na 383

Zprávy z regionu

14.3.2020 aktualizováno 17.3.2020 08:30

Autor: Zuzana Doleželová

Hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk v sobotu odpoledne potvrdil, že počet nakažených koronavirem stoupl na jednadvacet. Jedním z nakažených je také lékař Fakultní nemocnice Olomouc, další případ hlásí Uničov i Jívová. K pondělnímu odpoledni je v kraji už 38 evidovaných případů.

Obrázek

Ilustrační foto

Foto: Depositphotos.com

Hejtman ve svém příspěvku vyzval k prevenci a zodpovědnosti. "Dnes od rána zasedá krizový štáb Olomouckého kraje. Přijali jsme řadu nových důležitých opatření. Po skončení jednání štábu o nich budeme informovat veřejnost prostřednictvím médií," uvedl rovněž Okleštěk. 

Mezi nakaženými je i lékař urgentního oddělení fakultní nemocnice. Ten se před týdnem vrátil z Řecka a není zatím jasné, kde přesně se nakazil. Nemocnice kontaktuje kolegy i pacienty, kteří s nemocným přišli do styku. Ředitel Fakultní nemocnice Roman Havlík uvedl v pondělí ráno, že v karanténě zůstává pětatřicet zdravotníků, kteří byli v kontaktu s nakaženým lékařem. "U nikoho z nich nebyl potvrzen nový typ koronaviru, ale z rozhodnutí Krajské hygienické stanice musejí zdravotníci zůstat v domácí karanténě, kde zůstává také několik desítek pacientů," doplnil Havlík.

Údaje na webu ministerstva zdravotnictví v sobotu odpoledne stále ještě hovořily o 150 nakažených na území České republiky, u Olomouckého kraje bylo uvedeno číslo 7. Údaje však od rána nebyly aktualizovány. Premiér Andrej Babiš pak krátce po půl šesté uvedl, že nakažených je celkem 177, v Olomouckém kraji se skutečně jedná o 21 potvrzených případů.

Krátce po 19. hodině stoupl počet infikovaných na 189. V neděli v 6:15 byl tento počet 214. Před polednem již 231. V neděli po 18. hodině stoupl počet nakažených na 253, po 23. hodině uvedl ministr Vojtěch na mimořádné tiskové konferenci, že počet nakažených v republice je již 293.

Celkový počet nakažených je k pondělním 18:00 344, objevily se první tři případy vyléčení. 
v úterý ráno stoupl počet nakažených na 383. Dosud bylo testováno přes 6 tisíc lidí.

V Olomouckém kraji je již 38 infikovaných. Nákaza koronavirem se potvrdila v Uničově, Července, Litovli, Olomouci, Jívové, Šternberku nebo Hranicích. 

Foto: FB Ladislava Oklešťka