Reklama

Sobota 4. prosince 2021, svátek má Barbora, venku je 1.6 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

V kraji je aktuálně 310 nakažených, dál probíhá plošné testování

Zprávy z regionu

27.4.2020

Autor: Zuzana Doleželová

Počet aktuálně nakažených v Olomouckém kraji je 310. Od začátku vypuknutí epidemie eviduje kraj 667 pozitivně testovaných na COVID-19. Současně také dále probíhá plošné testování.

Obrázek

Aktuální čísla

Podle údajů ministerstva zdravotnictví je aktuálně v České republice 7 404 pozitivně testovaných na COVID-19, nový typ koronaviru je momentálně diagnostikován u 4 628 osob, hospitalizováno je 360 lidí. Celkem bylo provedeno již 218 474 testů. Z onemocnění novým typem koronaviru se dosud vyléčilo 2 555 osob. V souvislosti s nákazou bohužel zemřelo 221 lidí.

V Olomouckém kraji je podle údajů krajské hygieny od počátku vypuknutí epidemie hlášeno 667 nakažených, z toho 334 mužů a 333 žen. Momentálně je v kraji 310 nemocných. Během neděle bylo provedeno 84 testů. Karanténa je nařízena u 479 lidí.

Plošné testování

Od pátečních 8:00 běží v Olomouci, Uničově a Litovli plošné testování. Jen v Olomouci byla za tímto účelem postavena dvě odběrová stanoviště, a to u Globusu. Lidé si předem registrovali místa pro odběry a zájem byl tak veliký, že během pár hodin bylo kompletně plno.

Testování probíhá bez obtíží, na místě se netvoří fronty. Zdravotníci si pochvalují, že lidé docházejí tak, jak se předem registrovali. Pokud to situace dovoluje, otestováváni jsou i ti, kteří se zaregistrovat nestihli. 

Zatím bylo v kraji otestováno více než čtyři tisíce dobrovolníků. O vyšetření protilátek na COVID-19 má největší zájem střední generace, zatímco k cílovému počtu jsou nejdále u věkové kategorie 18 až 39 let. Lidé z této kategorie by tak na testy mohli chodit více.

Podle dostupných údajů jsou počty pozitivních výsledků pouze v řádu jednotek, promořenost v kraji je tak velmi nízká.