Reklama

Sobota 4. prosince 2021, svátek má Barbora, venku je 1.4 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

U Galerie Šantovka vzniklo nové testovací centrum na covid-19. Cílem je odlehčit zatíženým nemocnicím

Zprávy z regionu

17.3.2021

Autor: red

Galerie Šantovka otevírá nové testovací centrum na nemoc covid-19, které nabízí své služby zájemcům z řad veřejnosti, návštěvníkům a zaměstnancům centra. Jedná se o veřejně prospěšnou inciativu ze strany soukromého sektoru, kdy cílem otevření tohoto v pořadí třetího testovacího místa v Olomouci je výpomoc zatíženým olomouckým nemocnicím. Zároveň jde o další významný krok ke zvýšení bezpečnosti nejen zákazníků a zaměstnanců centra, ale také celé olomoucké veřejnosti.

Ilustrační foto

Foto: archiv redakce

Od úterý 16. března 2021 nabízí Galerie Šantovka novou službu v podobě testovacího centra, které umožní zájemcům z Olomouce a okolí testování na onemocnění covid-19 nejen metodou PCR, ale i neinvazivními antigenními testy. Galerie Šantovka tak poskytla své kapacity pro výpomoc olomouckým nemocnicím při velké poptávce veřejnosti po testování na přítomnost koronaviru v těle. "Jsme velmi rádi, že se nám podařilo uzavřít vzájemnou dohodu se společností EMA – Emergency a laboratořemi Aesculab, která vedla ke zřízení tohoto odběrového místa. Věříme, že tímto krokem pomůžeme zmírnit složitou pandemickou situaci a umožníme zkrátit čekací dobu zájemcům na vyšetření," říká ředitel Galerie Šantovka Petr Navrátil.

Testovací centrum

  • Testovací centrum je umístěno v prostorách venkovního parkoviště P5 (u dětského hřiště) před obchodním centrem Šantovka
  • Provoz testovacího centra je každý pracovní den od 7:00 do 16:00 hod (dopoledne PCR testy, odpoledne antigenní testy)

Významným benefitem, který testovací centrum přináší, je možnost testování na pracovišti pro všechny zaměstnance obchodního centra, především pro ty, kteří přichází do kontaktu s návštěvníky galerie. Toto testování se stane součástí již zavedených opatření v boji proti covid-19 v Galerii Šantovka, kde jsou nainstalovány nejprogresivnější bezpečnostní technologie (například UV Clean Air, dezinfekční nástřik využívající technologii nanočástic atd.). "Možnost testování pro zaměstnance je další účinnou iniciativou pro eliminaci šíření nemoci covid-19. Věříme, že tento krok přispěje k větší bezpečnosti a pocitu jistoty všech, kteří se v prostorách obchodního centra vyskytují," říká dále Petr Navrátil.

Antigenní i PCR testy

Kromě testování metodou PCR (odebraný vzorek se odesílá do laboratoře, kde dojde k vyhodnocení nejpozději do 48 hodin) bude k dispozici také antigenní test neinvazivní metodou (výsledek je znám do 30 minut). Tuto možnost mohou využít jak občané se žádankou, tak zájemci o dobrovolné antigenní testování, přičemž je tato služba testovanému každý třetí den proplácena pojišťovnou. Registrace zájemců je nutná na tomto rezervačním portálu

"Bezpečnost a zdraví hostů i zaměstnanců je na prvním místě priorit fungování našeho obchodně-společenského centra. Věříme, že záměr na zřízení tohoto místa bude prospěšný také celé olomoucké veřejnosti," říká tiskový mluvčí Galerie Šantovka Petr Hlávka.