Reklama

Pondělí 30. března 2020, svátek má Arnošt, venku je -2.2 °C

Trápí vás, že nemůžete jít do fitka? Zkuste online lekce!

ZDRAVÍ & STYL

19.3.2020

Lenka Šimková

Patříte k těm, kteří několikrát v týdnu tráví svůj čas ve fitcentrech, na skupinových cvičeních či lekcích jógy? Tyto aktivity bohužel už déle než týden nejsou možné, a to díky vládním opatřením ve snaze zamezit šíření koronaviru. Pravidelný pohyb však přispívá k posilování imunity a rozhodně je pro naše tělo prospěšnější, než když budeme tyto dny trávit na pohovce u nejrůznějších seriálů. Řada olomouckých fitcenter tedy sáhla k nouzovému řešení a nabízí online lekce. My jsme pro vás zjistili, které to jsou, a jak se v těchto dnech můžete udržovat v kondici. ;-)

Centrum pohybu

Oblíbené Centrum pohybu v Sokolské ulici nabízí nejrůznější cvičební aktivity pro všechny věkové kategorie. A ani v této době o oblíbené lekce nepřijdete. "Každý den si s námi klienti mohou zacvičit online, a to v 8:30 a v 18:30, kdy se stačí připojit na Facebookovou stránku FitPainfree, kde veškeré lekce najdete. Ve čtvrtek chystáme speciál, který bude zaměřený na cvičení na židli. Jde o to, že například senioři nemohou cvičit na klasické podložce, tak pro ně chystáme tuto alternativu," uvedla majitelka Centra pohybu Lenka Fasnerová. Výhodou těchto video lekcí je, že i pokud je nestihnete přesně v daný čas, můžete si video na Facebooku pustit zpětně a zacvičit si v čase, který vám bude nejvíce vyhovovat. "Pro ty, kteří nevyužívají sociální sítě, ale mají internet, nabízíme na webu www.rucevtyl.cz jednoduché cvičení, které zvládne opravdu každý. Videa z tohoto webu budou zájemcům zaslána zdarma a cvičení, které obsahují, je vhodné i jako prevence bolestí zad," doplnila Fasnerová. Mezi spokojené klienty Centra pohybu patří také vozíčkáři a ani ti nepřijdou o své pravidelné lekce. "Jsme domluvení, že se budeme pravidelně scházet k online lekci, a to každý den v 17 hodin. Kdyby se chtěl kdokoli další přidat, budeme rádi," dodala závěrem Lenka Fasnerová. 

Contours

Contours je fitness centrum zaměřené speciálně na ženy. A trenéři ani v těchto dnech nezahálí a na své Facebookové stránce zveřejňují pravidelné tipy nejen na to, jak doma cvičit, ale najdete zde také nápady na zdravé stravování. "Snažíme se s ženami neustále pracovat, i když máme zavřeno. Začátkem týdne jsme zveřejnili Dřepovací výzvu, kdy si dámy mohou doma vytisknout svou tréninkovou kartu a pracovat na pevnějším pozadí," uvedla majitelka olomoucké pobočky Zuzana Fremlová. A pokud nemáte Facebook, nemusíte zoufat. Videa s inspirací na domácí cvičení najdete i na YouTube kanálu s názvem My vás v tom nenecháme.

HOT YOGA

Hot jóga nabízí jedinečný zážitek, kdy cvičíte ve studiu vytopeném zhruba na čtyřicet stupňů Celsia. To si teď sice dopřát nemůžete, ale lektorka Nikol Plačková nelenila a pro zájemce vytvořila speciální online lekce jógy. Od pondělí tak každý den zveřejňuje nové video se zhruba půlhodinovým cvičením, které zvládne opravdu každý. Veškeré informace o online lekcích najdete na Facebooku, ale také na tomto webu.

A pokud jste doteď žádné skupinové lekce či fitcentra nenavštěvovali, nevadí, i tak se můžete zapojit. Pohyb člověku prospívá a není nic lepšího, než se zvednout z gauče a zkusit některou z výše popsaných online lekcí. Při cvičení se vám vyplaví endorfiny a přece jen trocha té dobré nálady se v dnešní době určitě hodí. ;-)