Reklama

Sobota 4. prosince 2021, svátek má Barbora, venku je 1.4 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Trápí vás, že nemůžete jít do fitka? Zkuste online lekce!

ZDRAVÍ & STYL

19.3.2020

Lenka Šimková

Patříte k těm, kteří několikrát v týdnu tráví svůj čas ve fitcentrech, na skupinových cvičeních či lekcích jógy? Tyto aktivity bohužel už déle než týden nejsou možné, a to díky vládním opatřením ve snaze zamezit šíření koronaviru. Pravidelný pohyb však přispívá k posilování imunity a rozhodně je pro naše tělo prospěšnější, než když budeme tyto dny trávit na pohovce u nejrůznějších seriálů. Řada olomouckých fitcenter tedy sáhla k nouzovému řešení a nabízí online lekce. My jsme pro vás zjistili, které to jsou, a jak se v těchto dnech můžete udržovat v kondici. ;-)

Centrum pohybu

Oblíbené Centrum pohybu v Sokolské ulici nabízí nejrůznější cvičební aktivity pro všechny věkové kategorie. A ani v této době o oblíbené lekce nepřijdete. "Každý den si s námi klienti mohou zacvičit online, a to v 8:30 a v 18:30, kdy se stačí připojit na Facebookovou stránku FitPainfree, kde veškeré lekce najdete. Ve čtvrtek chystáme speciál, který bude zaměřený na cvičení na židli. Jde o to, že například senioři nemohou cvičit na klasické podložce, tak pro ně chystáme tuto alternativu," uvedla majitelka Centra pohybu Lenka Fasnerová. Výhodou těchto video lekcí je, že i pokud je nestihnete přesně v daný čas, můžete si video na Facebooku pustit zpětně a zacvičit si v čase, který vám bude nejvíce vyhovovat. "Pro ty, kteří nevyužívají sociální sítě, ale mají internet, nabízíme na webu www.rucevtyl.cz jednoduché cvičení, které zvládne opravdu každý. Videa z tohoto webu budou zájemcům zaslána zdarma a cvičení, které obsahují, je vhodné i jako prevence bolestí zad," doplnila Fasnerová. Mezi spokojené klienty Centra pohybu patří také vozíčkáři a ani ti nepřijdou o své pravidelné lekce. "Jsme domluvení, že se budeme pravidelně scházet k online lekci, a to každý den v 17 hodin. Kdyby se chtěl kdokoli další přidat, budeme rádi," dodala závěrem Lenka Fasnerová. 

Contours

Contours je fitness centrum zaměřené speciálně na ženy. A trenéři ani v těchto dnech nezahálí a na své Facebookové stránce zveřejňují pravidelné tipy nejen na to, jak doma cvičit, ale najdete zde také nápady na zdravé stravování. "Snažíme se s ženami neustále pracovat, i když máme zavřeno. Začátkem týdne jsme zveřejnili Dřepovací výzvu, kdy si dámy mohou doma vytisknout svou tréninkovou kartu a pracovat na pevnějším pozadí," uvedla majitelka olomoucké pobočky Zuzana Fremlová. A pokud nemáte Facebook, nemusíte zoufat. Videa s inspirací na domácí cvičení najdete i na YouTube kanálu s názvem My vás v tom nenecháme.

HOT YOGA

Hot jóga nabízí jedinečný zážitek, kdy cvičíte ve studiu vytopeném zhruba na čtyřicet stupňů Celsia. To si teď sice dopřát nemůžete, ale lektorka Nikol Plačková nelenila a pro zájemce vytvořila speciální online lekce jógy. Od pondělí tak každý den zveřejňuje nové video se zhruba půlhodinovým cvičením, které zvládne opravdu každý. Veškeré informace o online lekcích najdete na Facebooku, ale také na tomto webu. "Každá praxe jógy je takový posvátný rituál, kdy skrze své tělo máme možnost poznávat sami sebe. Jóga je propojením těla, dechu, mysli a ducha. Jóga utváří harmonii těchto všech aspektů, tím se stává toto cvičení uzdravujícím a posilujícím, přináší radost a vyrovnanost do našich životů. Dává nám možnost odhalit zákonitosti svého těla a jeho individuální potřeby. Proto jí beru v tuto aktuální situaci jako úžasný nástroj k udržení vnitřní pohody, nadhledu a posílení imunity," uvedla Nikol Plačková.

A pokud jste doteď žádné skupinové lekce či fitcentra nenavštěvovali, nevadí, i tak se můžete zapojit. Pohyb člověku prospívá a není nic lepšího, než se zvednout z gauče a zkusit některou z výše popsaných online lekcí. Při cvičení se vám vyplaví endorfiny a přece jen trocha té dobré nálady se v dnešní době určitě hodí. ;-)