Reklama

Sobota 4. prosince 2021, svátek má Barbora, venku je 1.1 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Sportovní výzva, talk show Na tahu i restaurace u vás doma. Startuje nový ambiciózní projekt Naživo ze Šantovky

Zprávy z regionu

2.11.2020

Autor: red

Společenský a kulturní život se v důsledku nemoci Covid-19 po celé zemi zastavil. Zábavní a obchodní centrum Galerie Šantovka je ale jedno z mála míst, které chce své návštěvníky i v této nepříznivé době dále bavit a umožnit jim tak odreagování od každodenního shonu.

Ilustrační foto

Foto: archiv redakce

Ačkoli je z důvodu vládních restrikcí na svém běžném provozu Galerie Šantovka také omezena, její tým připravil nový alternativní a ambiciózní projekt s názvem "Naživo ze Šantovky", který umožní být s návštěvníky v kontaktu alespoň online formou a nabídne jim vskutku velkolepý program. Těšit se můžete na zajímavé rozhovory s významnými osobnostmi (např. exprezidenta Václava Klause, ředitele FNOL Romana Havlíka, michelinského kuchaře Romana Pauluse, brankáře HC Olomouc Branislava Konráda a další), dále na cvičení s hokejisty z HC Olomouc, online kurz vaření, nedělní program pro děti a na reportáže z dění na Šantovce. Od pondělí do neděle tak na vás čeká bohatý a pestrý program, který myslí na všechny věkové kategorie...

Pondělí - Makej s Kohouty!

Šantovka připravila společně s HC Olomouc sportovní výzvu. Vzhledem k tomu, že tato doba vedla k omezení sportovních aktivit a náš pohybový aparát strádá, rozhodla se Galerie Šantovka spolu s HC Olomouc, že obyvatele Olomouce rozhýbe. Ve výzvě nazvané "Makej s Kohouty" hokejisté HC Olomouc ukážou v doprovodu jejich fyzioterapeuta sérii cviků, které natočí na různých místech po Šantovce. Obě instituce věří, že se k nim veřejnost připojí a všichni společně udělají něco pro svoje zdraví. Výzva začne dnes v 17 hodin a zabere jen pár minut během dne. Zapojit se veřejnost může také prostřednictvím foto soutěže, kdy na výherce čekají zajímavé ceny. 

Čtvrtek – Talk show "Na tahu"

Šantovka v divadle plánuje mimořádně atraktivní rozhovory se zajímavými a vzácnými hosty v talk show s názvem "Na tahu". Ta odstartovala minulý týden rozhovorem s místní legendou Zdeňkem "Heavym" Holečkem. Tento týden se můžete těšit na rozhovor s brankářem HC Olomouc Branislavem Kondrádem. Pozvání přijal také ředitel fakultní nemocnice Roman Havlík a legendární kuchař Roman Paulus. Speciál ke svátku 17. listopadu pak Šantovka přinese exkluzivní rozhovor s bývalým prezidentem Václavem Klausem. Těšit se ale můžete i na řadu dalších významných osobností, jejichž jména bude Šantovka postupně odtajňovat.

Nestihli jste rozhovor se Zdeňkem "Heavym" Holečkem? Tak se na něj podívejte. ;-)

Pátek – Restaurace u vás doma

"Restaurace u vás doma"- tak zní slogan nápadu, kdy kuchaři z Lobster Family Restaurantu budou online ukazovat, jakým způsobem si můžete doma připravit skvělou večeři. Online kurz vaření startuje v příštím týdnu a je unikátní možností dozvědět se nové recepty a podívat se do zákulisí restaurace, kde se připravují skvělé delikatesy. Dozvíte se nejen, jak si připravit doma skvělé jídlo, ale také, jak správně k pokrmům párovat vína. Určitě užitečný tip na víkendové vaření. ;-)

Neděle bude patřit dětem

Pro děti budou připraveny tematické dílničky. Příští neděli se můžete těšit na pečení pizzy, kdy se dětem dovezou suroviny a prostřednictvím online spojení se pak mohou naživo dívat na to, jak s nimi kuchař krok za krokem pizzu upeče (rezervace ZDE). Připraven je také online kurz na dlabání dýní a čtení pohádek, které si děti mohou pustit po nedělním obědě. Sledujte web Galerie
Šantovka, kde se dozvíte vždy aktuální informace. 

O víkendu si můžete díky online kurzu vaření připravit skvělou večeři podle receptů kuchařů z Lobster Family Restaurant, děti si pak v neděli mohou upéct vlastní pizzu. ;-)

Foto: Divadlo na Šantovce, Lobster Family Restaurant