Reklama

Čtvrtek 15. dubna 2021, svátek má Anastázie, venku je 3.8 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Školy i školky dostávají roušky, štíty i dezinfekci, chystají se na návrat dětí

Zprávy z regionu

11.5.2020

Autor: roc

V plném proudu je příprava olomouckých škol na obnovu vyučování. Město základním i mateřským školám zajišťuje dostatek ochranných prostředků i dezinfekci. Nikde by už tedy neměl nedostatek tohoto vybavení bránit v návratu k vyučování, tvrdí olomoucká radnice.

Ilustrační foto.

Foto: Ondřej Hlaváček

Odbor školství ve spolupráci s krizovým štábem už distribuoval do škol jednorázové roušky i respirátory. „Další ochranné prostředky má magistrát v rezervě a bude je školám dodávat průběžně podle aktuální potřeby,“ vysvětlil primátor a předseda krizového štábu Mirek Žbánek a doplnil, že stejně tak to je i s dezinfekčními prostředky. “Dezinfekci už školy dostaly a postupně budeme jejich zásoby doplňovat,” slíbil primátor. Do škol bylo předáno i šest stovek roušek, vyrobených ze speciální nanotextilie, které město dostalo darem od společnosti Oltis Group.

Radnice postupně školám předá i osm stovek ochranných štítů. Ty jsou určeny primárně pro pedagogy, kteří o ně projeví zájem, stovka speciálních malých dětských štítů pak zamířila do mateřských škol. Děti ve školkách sice ochranné štíty ani roušky povinně mít nemusí, jejich rodiče ovšem mohou chtít, aby je používali. „Stovka malých štítů proto bude otestována ve školkách. Tento způsob ochrany obličeje mohou využít například v logopedické třídě, protože dětem s poruchami výslovnosti musí pedagog vidět na ústa. To by pochopitelně s rouškou na obličeji nebylo možné,“ dodal Martin Major, náměstek primátora a místopředseda krizového štábu.

Tři stovky speciálních ochranných štítů si objednalo město od českých výrobců, pět stovek štítů městu poskytl Olomoucký kraj. „Velmi rádi jsme městu pomohli se zabezpečením ochranných štítů pro pedagogy. Všichni si přejeme, aby se život vrátil co nejdříve do standardního stavu, a k tomu samozřejmě patří i vyučování ve školách,“ komentoval pomoc Olomouci krajský hejtman Ladislav Okleštěk.

Už dnes začne vyučování pro žáky devátých ročníků. Od 25. května se pak otevřou třídy pro žáky prvního stupně, ke stejnému datu se v Olomouci otevřou i mateřské školy. Pro děti je ale zatím účast na vyučování dobrovolná. V Olomouci je 27 základních a 49 mateřských škol.

roc

Reklama

Obuv HULMAN

Katalog firem » Obchod

Dámské boty Nagaba.

Udělejte si radost a pořiďte si nové boty.

Podívejte se na kvalitní pánské a dámské boty co jinde nekoupíte.

Obuv Hulman
Denisova 19
772 00 Olomouc

Prodejna funguje dál jako výdejna našeho eshopu. Termín si domluvíte na telefonu 602 5525 863.
Samozřejmě dbáme na vaše bezpečí a všechna vládní nařízení. Pracuje v přísném hygienickém režimu. Děláme vše proto, aby byl nákup po všech stránkách bezpečný a příjemný.

www.obuvhulman.cz