Reklama

Sobota 4. prosince 2021, svátek má Barbora, venku je 1.3 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Sběrové dvory sedm dní v týdnu, otevřené parky i změny v MHD. Olomouc uvolňuje opatření

Zprávy z regionu

23.4.2020

Autor: red

Postupný návrat fungování města k běžným poměrům před vyhlášením nouzového stavu pokračuje. Krizový štáb na středečním jednání rozhodl mimo jiné o otevření dosud nepřístupných částí olomouckých parků a také o prodloužení provozní doby sběrových dvorů na sedm dní v týdnu.

"Po krátké pauze jsme už na začátku dubna obnovili provoz sběrových dvorů. Vzhledem k tomu, že je o jejich služby velký zájem, přistupujeme teď k rozšíření jejich provozní doby i na víkendy, otevřeno bude sedm dní v týdnu," uvedl primátor a předseda krizového štábu Mirek Žbánek. Sběrové dvory budou už od tohoto týdne otevřeny v běžné pracovní době, tedy od pondělí do soboty v čase 9 do 17 hodin, v neděli pak v době od 9 do 13 hodin. "Rozšířený provoz sběrových dvorů bude i nadále zajišťován ve speciálním režimu, občané musí dodržovat všechna provozní a hygienická opatření," dodal primátor. Znamená to například, že do prostor dvora smí vstoupit nebo vjet jen jeden zákazník, který sám dává odpad do příslušných kontejnerů.

Krizový štáb rozhodl také o otevření části dosud uzavřených prostor městských parků. Symbolicky od prvního května se tak veřejnosti opět otevře rozárium a botanická zahrada.

Kromě toho krizový štáb jednal o řadě dalších věcí, schválil například darování dalších ochranných prostředků. Lékařům z Polikliniky AGEL Olomouc město daruje 1 240 respirátorů FFP2 a 1550 jednorázových roušek, další dar míří k neziskové organizaci Dobré místo pro život, která obdrží 150 respirátorů třídy FFP2. "Rozhodli jsme se také ponechat část osobních ochranných prostředků jako rezervu pro Magistrát města Olomouce, Městskou policii Olomouc a pro školy zřizované městem. Všichni víme, jak obtížně se tyto prostředky sháněly, a nikdo dnes neví, zda se šíření nákazy nebude opakovat v dalších vlnách," uvedl náměstek primátora a místopředseda krizového štábu Martin Major.

Ke změně dojde i v provozu MHD. Od 27. dubna přejde linka X, která zajišťuje náhradní spojení hlavního nádraží s centrem města, opět do 15 minutového intervalu. Připravují se rovněž pravidla pro postupný návrat veškerého provozu MHD do standardního režimu.