Reklama

Pondělí 30. března 2020, svátek má Arnošt, venku je -2.3 °C

S rekonstrukcí 8. května se jen tak nezačne, čeká se, až pominou krizová opatření

Zprávy z regionu

24.3.2020

Autor: Jan Procházka

Začátek rekonstrukce ulice 8. května je opět odložen. Zhotovitel stavby nechtěl riskovat zdraví stavebních dělníků a zatím je do práce nepovolal. Kdy se s dlouho chystanou opravou začne, se momentálně neví. Záležet bude, jak dlouho potrvají tvrdá opatření vlády, která mají zabránit šíření koronaviru.

Začátek rekonstrukce se znovu odkládá, záležet bude na opatřeních vlády.

Foto: Jan Procházka

"Vzhledem k současným opatřením vlády, která mají zabránit šíření koronaviru, se zhotovitel rozhodl odložit začátek stavebních prací," komentovala situaci mluvčí radnice Radka Štědrá.  Stavba měla původně začít minulé pondělí, na místě už bylo vše nachystáno, vjezd do oblasti upravovalo i dopravní značení. "Předpokládá se, že zhruba tři týdny se ještě nic dít nebude. Záležet bude ale na postupu vlády a vydaných nařízeních a doporučeních," doplnila Štědrá. 

Město už kvůli dopadům krize navrhlo pozastavit některé rozsáhlejší investice, například stavbu nové tramvajové trati. Opatření bude projednávat zastupitelstvo, které by se mělo sejít 6. dubna. Rekonsktrukci 8. května ani mostu na 1. máje ale město zastavovat nebude. "Už jsou podepsané smlouvy a technicky vzato je akce už zahájená," ubezpečila Štědrá. Obě stavby navíc navazují na již probíhající rekonstrukci mostu na Masarykově ulici.

Autor článkuJan Procházkaprochazka@olomouc.cz

Jan Procházka
Reklama

Autopůjčovna RENORENT

Katalog firem » Auto - moto » Pronájem dodávek

Nabízíme komplexní dezinfekci interiéru vozidel za použití profesionálního generátoru ozonu, který účinně likviduje veškeré známé viry včetně obávaného koronaviru (COVID-19), bakterie a eliminuje nepříjemné zápachy.
Čištění je velice ekologické a provádí se bez použití jakýchkoliv chemikálií.

AKČNÍ CENÍK DEZINFEKCE OZONEM:
- Osobní vozy za 999 Kč
- SUV a minibusy za 1199 Kč
- Užitkové vozy za 1299 Kč

Celá procedura včetně nutného vyvětrání zabere přibližně 60 minut.

Čištění probíhá od pondělí do pátku od 8:00 do 16:30 v areálu autopůjčovny RENORENT, U Stadiónu 8, 779 00 Olomouc.

Vzhledem k současné situaci je potřeba se předem objednat na telefonním čísle +420 734 281 333.