Reklama

Sobota 4. prosince 2021, svátek má Barbora, venku je 1.2 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Prodělali jste covid a vaše tělo stále není fit? Fakultní nemocnice pořádá webinář na téma plicní rehabilitace

Zprávy z regionu

21.4.2021

Autor: red

Únava, dechové obtíže, kašel, bolesti na hrudi, malátnost, mravenčení končetin, poruchy zažívání, úzkost a deprese. Prodělali jste covid-19, ale některý z uvedených příznaků vás stále trápí? Zpátky do formy vám může pomoci plicní rehabilitace. Klinika tělovýchovného lékařství a kardiovaskulární rehabilitace Fakultní nemocnice Olomouc proto pořádá ve čtvrtek 22. dubna speciální webinář pro veřejnost.

Ilustrační foto

Foto: Fakultní nemocnice Olomouc

Živé vysílání webináře si můžete zdarma pustit ve čtvrtek 22. dubna od 17 hodin na této stránce →

"Prodělané onemocnění lze vnímat jako příležitost pro zlepšení vlastního zdraví. Proto jsme už na podzim loňského roku nastartovali projekt 5S, který pomáhá zlepšit a upevnit zdraví zdůrazněním pěti jednoduchých receptů. Měli bychom se správně stravovat, dostatečnou dobu spát, zbavit se stresu, sportovat a neměli bychom kouřit," připomíná přednostka Kliniky tělovýchovného lékařství a kardiovaskulární rehabilitace Eliška Sovová. Na projekt 5S navazuje brožura s radami a cviky pro nemocné po onemocnění covid-19, kterou klinika nedávno vydala ve spolupráci s Fakultou tělesné kultury Univerzity Palackého v Olomouci.

"Doporučujeme v ní zájemcům postup, jak se mohou vrátit k běžné pohybové aktivitě. Pamatujeme jak na pacienty, kteří měli jen minimální příznaky onemocnění, tak na ty s těžším průběhem. O brožurku je obrovský zájem. Je ale jen základním návodem. Proto jsme nejen natočili instruktážní videa k jednotlivým cvikům, ale rozhodli jsme se také uspořádat webinář, během nějž bychom konkrétní témata rozvedli," dodává profesorka Sovová.

Během zhruba hodinového webináře ale nebude řeč jen o rehabilitačních cvičeních a projektu 5S. Odborníci z FN Olomouc a Univerzity Palackého pohovoří také o příznacích a zdravotních aspektech postCOVID syndromu, léčebných možnostech Nordic Walking, tedy sportovní chůze se speciálními sportovními holemi pro lepší kondici, dechových trenažérech nebo o lázních jako další možnosti jak se zotavit po covid-19.