Reklama

Středa 1. dubna 2020, svátek má Hugo, venku je -5.1 °C

Preventivní opatření: dopravci budou čistit autobusy ozonem

Zprávy z regionu

9.3.2020 aktualizováno 11.3.2020 13:10

Autor: Zuzana Doleželová

Olomoucký kraj vyjednal s autobusovými dopravci, kteří v regionu zajišťují veřejnou dopravu, aby u všech vozů prováděli ozonové čištění. Jde o moderní a ekologickou technologii, která dokáže zcela zničit viry i bakterie. Jedná se o preventivní opatření v souvislosti s šířením koronaviru.

Ilustrační foto

Foto: Depositphotos.com

Obrázek

"Celkem se jedná zhruba o 400 vozů. Ozonové čištění je ekologické, velmi účinné a rychlé. Vyčištění jednoho autobusu zabere zhruba třicet minut," sdělil náměstek hejtmana pro oblast dopravy Jan Zahradníček.

Metoda ozonového čištění spočívá ve vazbě virů a bakterií na takzvaný "aktivní kyslík". Škodlivé látky se tím zničí, zatímco plyn se následně během několika minut rozpadne na čistý kyslík. "V současné době máme zajištěno, že budou takto ošetřovány zhruba tři čtvrtiny vozového parku, zbývá ještě zajistit čištění zbývající čtvrtiny autobusů. Do několika dnů se dostane potřebné péče všem vozům," doplnil hejtman Ladislav Okleštěk.

Podle zástupců firmy, která čištění zajišťuje, by se ozonové čištění mělo opakovat v rozmezí cca 5-8 dnů. V tuto exponovanou dobu by tedy mělo proběhnout čtyřikrát v měsíci.

Autor článkuZuzana Doleželovádolezelova@olomouc.cz

Zuzana Doleželová
Reklama

ROCKFOIL ARTWORK CO., LTD. o.z.

Katalog firem » Služby » Stavebnictví

ROCKFOIL - OBKLADY

DOČASNÉ PREVENTIVNÍ OPATŘENÍ!

Z DŮVODU NAŘÍZENÍ VLÁDY JE DO ODVOLÁNÍ ZASTAVEN VEŠKERÝ MALOOBCHODNÍ PRODEJ VYJMA PRODEJEN S VÝJIMKOU.

Z TOHOTO DŮVODU JE NAŠE PROVOZOVNA PRO SPOTŘEBITELE UZAVŘENA A ZÁSOBUJEME POUZE ŘEMESLNÍKY A FIREMNÍ KLIENTELU, KTERÉ POSKYTUJEME INDIVIDUÁLNÍ TERMÍN NÁKUPU NAŠICH MATERIÁLŮ V DOHODNUTÉM ČASE.

SPOTŘEBITELÉ MOHOU NYNÍ U NÁS NAKOUPIT PROSTŘEDNICTVÍM SVÉHO ŘEMESLNÍKA PO TEL. DOHODĚ. POKUD SVÉHO ŘEMESLNÍKA NEMÁTE, RÁDI VÁM SPOLEHLIVÉHO ODBORNÍKA V OBORU PRO OLOMOUC A OKOLÍ PORADÍME!

PO CELOU DOBU DOČASNÝCH OMEZENÍ JSME VŠEM ZÁKAZNÍKŮM K DISPOZICI V ROZSAHU OTVÍRACÍCH HODIN NA TEL. ČÍSLE 732 221 068

TOTO PREVENTIVNÍ OPATŘENÍ NAŠE FIRMA PODPORUJE! CHRAŇTE SEBE I SVÉ OKOLÍ! HLAVNÍ JE ZDRAVÍ!

PRODEJNA ROCKFOIL OLOMOUC! Křižovatka ulic Polívkova/Na Vozovce v Olomouci. Vchod je přímo z chodníku, je označen na nároží budovy firemními tabulemi