Reklama

Neděle 5. prosince 2021, svátek má Jitka, venku je 0.6 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Preventivní opatření: dopravci budou čistit autobusy ozonem

Zprávy z regionu

9.3.2020 aktualizováno 11.3.2020 13:10

Autor: Zuzana Doleželová

Olomoucký kraj vyjednal s autobusovými dopravci, kteří v regionu zajišťují veřejnou dopravu, aby u všech vozů prováděli ozonové čištění. Jde o moderní a ekologickou technologii, která dokáže zcela zničit viry i bakterie. Jedná se o preventivní opatření v souvislosti s šířením koronaviru.

Ilustrační foto

Foto: Depositphotos.com

Obrázek

"Celkem se jedná zhruba o 400 vozů. Ozonové čištění je ekologické, velmi účinné a rychlé. Vyčištění jednoho autobusu zabere zhruba třicet minut," sdělil náměstek hejtmana pro oblast dopravy Jan Zahradníček.

Metoda ozonového čištění spočívá ve vazbě virů a bakterií na takzvaný "aktivní kyslík". Škodlivé látky se tím zničí, zatímco plyn se následně během několika minut rozpadne na čistý kyslík. "V současné době máme zajištěno, že budou takto ošetřovány zhruba tři čtvrtiny vozového parku, zbývá ještě zajistit čištění zbývající čtvrtiny autobusů. Do několika dnů se dostane potřebné péče všem vozům," doplnil hejtman Ladislav Okleštěk.

Podle zástupců firmy, která čištění zajišťuje, by se ozonové čištění mělo opakovat v rozmezí cca 5-8 dnů. V tuto exponovanou dobu by tedy mělo proběhnout čtyřikrát v měsíci.

Autor článkuZuzana Doleželovádolezelova@olomouc.cz

Zuzana Doleželová
Reklama

Český rozhlas Olomouc

Katalog firem » Služby » Rádia

Český rozhlas Olomouc je moderní veřejnoprávní rádio vysílající pro Olomoucký kraj. Každou hodinu uslyšíte na našich vlnách kvalitní a ověřené zpravodajství z okresu Jeseník, Šumperk...