Reklama

Neděle 5. prosince 2021, svátek má Jitka, venku je 0.5 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Před Vánoci se můžete nechat dobrovolně a zdarma testovat na covid-19. Fakultní nemocnice Olomouc spustí rezervační systém

Zprávy z regionu

11.12.2020

Autor: red

Od pátku 18. prosince 2020 budou moci zájemci z řad účastníků veřejného zdravotního pojištění v ČR podstoupit ve Fakultní nemocnici Olomouc antigenní vyšetření na přítomnost viru SARS CoV-2. Rezervační systém bude otevřen od soboty 12. prosince, provozní doba odběrového místa pro antigenní testování je zatím stanovena od 18. do 23. prosince v době od 15 do 19 hodin. Provoz přes vánoční svátky bude upřesněn později.

Ilustrační foto

Foto: Depositphotos.com

Rezervační systém naleznou zájemci na tomto odkazu. Při vlastní registraci na odběrovém místě se pak před provedením antigenního testu prokáží platným průkazem pojištěnce nebo náhradním dokladem. Test se může opakovat nejvýše jedenkrát za pět dní. Na výsledek antigenního testu je potřeba vyčkat na místě cca 30 minut. V případě potřeby bude podle stanoveného postupu provedeno rovnou i PCR vyšetření.

Ze zdravotního pojištění hrazené vyšetření se neprovádí u těch, kdo absolvovali z důvodu onemocnění COVID-19 izolaci minimálně v rozsahu podle platného mimořádného opatření ministerstva zdravotnictví a zároveň u nich neuplynulo více než 90 dnů od prvního PCR testu s pozitivním výsledkem. Dále také u osob, kterým byl v posledních pěti dnech proveden PCR, nebo antigenní test s negativním výsledkem.

Rozdíl v antigenních a PCR testech

Antigenní testy
- výsledky jsou známy do 15 minut
- výsledky není třeba vyhodnocovat v laboratoři
- jsou méně přesné než PCR testy

PCR testy
- jsou citlivější na zachycení viru, tedy jsou přesnější než antigenní testy
- vyhodnocují se v laboratoři, proto na výsledek můžete čekat i 24 hodin

Antigenní i PCR testy se provádí výtěrem z nosohltanu

Reklama

Přirozenou cestou

Katalog firem » Obchod » Zdravá výživa

Srdečně Vás zveme do naší prodejny Přirozenou cestou na Dolním náměstí č. 8/9. Nabízíme produkty pro radost a zdraví. Nově si u nás můžete také dát skvělou kávu. Těšíme se na vás.

Filip