Reklama

Neděle 5. prosince 2021, svátek má Jitka, venku je 0.6 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Počet nakažených koronavirem opět stoupá. Aktuálně je v kraji téměř stovka nemocných

Zprávy z regionu

11.6.2020

Autor: Lenka Šimková

Situace v Olomouckém kraji není v posledních dnech zrovna růžová. Z neděle na pondělí se krajem přehnaly silné bouřky a lokální povodně, jejichž následky likvidují hasiči dodnes. Koncem minulého týdne a během víkendu došlo také k nárůstu počtu aktuálně nemocných novým typem koronaviru. Číslo, které se drželo kolem padesátky a vypadalo, že by mohlo klesnout, najednou poskočilo téměř o dvojnásobek...

Ilustrační foto

Foto: Depositphotos.com

Situace v Olomouckém kraji

V Olomouckém kraji je podle informací Krajské hygienické stanice od počátku vypuknutí epidemie hlášeno 804 nakažených, z toho 394 mužů a 410 žen. Uzdravilo se již 695 nemocných, v souvislosti s onemocněním COVID-19 zemřelo v kraji osmnáct osob. Aktuálně je tedy v kraji 91 pozitivních případů.

Koncem minulého týdne se nákaza objevila v litovelské pobočce Domova pro seniory Červenka, kde je aktuálně potvrzena u osmnácti obyvatel domova a u šesti zaměstnanců. V domově stále probíhá testování a zatím není jasné, jak se nákaza na místě objevila. "V litovelském Domově pro seniory jde o komunitní uzavřené prostředí, z toho důvodu se zde nákaza rozšířila rychleji mezi vetší počet osob. Co se týká dalšího nárůstu nemocných v kraji, jde spíše o individuální případy, žádné další ohnisko nákazy momentálně neevidujeme," uvedla ředitelka protiepidemického odboru Krajské hygienické stanice Olomouckého kraje Růžena Haliřová a doplnila, že v případě potvrzení pozitivního případu u jedince dochází ke standardnímu trasování kontaktů.

Čísla v celé republice

Podle údajů ministerstva zdravotnictví je pak k dnešnímu dni v celé České republice 9 826 pozitivně testovaných na COVID-19, nový typ koronaviru je aktuálně diagnostikován u 2 374 osob, hospitalizováno je 111 lidí. Z onemocnění novým typem koronaviru se dosud vyléčilo 7 124 osob, v souvislosti s nákazou bohužel zemřelo 328 lidí. K dnešní deváté hodině ranní eviduje Ministerstvo zdravotnictví celkem 487 334 provedených testů.