Reklama

Sobota 4. prosince 2021, svátek má Barbora, venku je 1.4 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Olomoučtí herci pomůžou seniorům s nákupy a studentům s dramatickými díly

Zprávy z regionu

24.3.2020

Autor: red

Moravské divadlo Olomouc nabízí v nelehké době pomocnou ruku a rozjíždí hned dva projekty - herci budou nakupovat zejména seniorům a prostřednictvím webu a sociálních sítí připomenou studentům nejslavnější literární a dramatická díla.

Ilustrační foto

Foto: Depositphotos.com

Podle ředitele Davida Gerneše chce divadlo zůstat v kontaktu s diváky a současně nabídnout pomoc těm, kteří ji nejvíce potřebují. "Kolegové z řad herců se už minulý týden spontánně zapojili do šití a rozvozu ochranných roušek. Velmi vítám i další dobročinný projekt, který pomůže s koordinací dobrovolnických aktivit," řekl ředitel Gerneš.

Nakup s divadlem

Herci, zpěváci i tanečníci Moravského divadla se nyní v rolích dobrovolníků rádi ujmou potřebných pochůzek v akci Nakup s divadlem. Olomoučtí senioři, ale také handicapovaní, samoživitelky s dětmi a všichni další, kteří v těchto dnech potřebují pomoci s nákupem potravin a léků, venčením psů a vyřizováním pošty, mohou využít jejich iniciativy. "Stačí mezi desátou a patnáctou hodinou zavolat na naše telefonní čísla, domluvíme se na tom, co je potřeba zajistit a kam a v kolik hodin dorazit. Naše kurýry snadno poznáte podle oblečení – budou mít na sobě oranžové vesty s nápisem Nakup s divadlem MDO. Věříme, že v této složité situaci budeme prospěšní všem, kteří pomoc opravdu potřebují a že jí nebude zneužito," uvedla za organizátory akce dramaturgyně činohry Michaela Doleželová.

Zájemci mohou volat na telefonní číslo 602 772 433 (Michaela Doleželová) nebo 608 727 988 (Jana Posníková). K dispozici je rovněž e-mail nakupsdivadlem@mdol.cz.

Klasika přes internet

Pomoc nabízí olomoučtí herci také studentům středních škol, se kterými prostřednictvím krátkých videí proberou díla z povinné četby. Tvůrčí skupiny složené z herců originálním a zábavným způsobem převypráví a shrnou obsah vybraných titulů.

Na první video se můžou středoškoláci těšit už zítra dopoledne, kdy člen činohry Jan Ťoupalík připomene, o čem pojednává Puškinův román Evžen Oněgin. Videa budou dostupná na facebookové stránce a YouTube kanálu Moravského divadla.